Minimalizm i fantastyczne pastelowe kolory w pracach Julii Ramirio Martin

Minimalizm i fantastyczne pastelowe kolory w pracach Julii Ramirio Martin

Minimalizm i fantastyczne pastelowe kolory w pracach Julii Ramirio Martin
Marcin Watemborski
12.09.2017 08:01, aktualizacja: 12.09.2017 10:01

Młoda hiszpańska artystka, Julia Ramiro Martin, zaprezentowała cudowny zbiór zdjęć, kojarzący się z estetyką filmową Wesa Andersona. Zobaczycie tu fantastyczną grę kolorami oraz prostotę, która przyciąga wzrok.

Pamiętam jedną z lekcji fotografii na studiach, kiedy wykładowca próbował za wszelką cenę wbić nam do głowy bardzo istotną kwestię – każdy obraz musi mieć motyw przewodni i to my musimy zadbać o to, by był jak najbardziej czytelny. Inaczej nasze prace będą pełne bałaganu i nie zostaną prawidłowo odebrane. Patrząc po jej pracach, Julia Ramiro Martin też na pewno odebrała podobną lekcję.

W pracach tej młodej hiszpańskiej fotografki znajdziemy pastelowe kolory, często grające na zasadzie silnych kontrastów barwnych, jasny motyw przewodni oraz delikatne faktury, nadające wszystkiemu klimat pierwszych trójwymiarowych produkcji Disneya i studia Pixar. Pamiętacie ”Toy Story”, prawda?

Artystyczne dążenia Julii prowadzą do przedstawienia scen martwej natury w interesującej estetyce. Jestem ogromnym miłośnikiem minimalistycznej konwencji obrazu z jasnym motywem przewodnim oraz jego silną separacją. Prace autorstwa Martin to miód na moje... oczy? W każdym razie – fantastyczne prace. Proste i efektowne.

Ciekawe jest, że sama fotografka mówi, że jej prace pokazują jej wolność i indywidualną osobowość. Jeśli jej świat jest pełny pudrowego różu i innych pastelowych barw w otoczeniu plastikowych rybek – chciałbym go zdecydowanie zwiedzić.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)