MIOPS FLEX to inteligentny pilot wyzwalania, ale też znacznie więcej

MIOPS FLEX to inteligentny pilot wyzwalania, ale też znacznie więcej27.11.2020 09:52
MIOPS FLEX to inteligentny pilot wyzwalania, ale też znacznie więcej

MIOPS FLEX nie tylko umożliwia zdalne wyzwalanie aparatu za pośrednictwem smartfona, ale również wiele więcej. Bez problemu zarejestrujecie film poklatkowy – nawet taki, który pokazuje przejście od dnia do nocy. Właściwie to dopiero początek możliwości nowego urządzenia.

MIOPS FLEX bazuje na zaawansowanych rozwiązaniach, które znajdują się w aplikacji mobilnej służącej do obsługi urządzenia na aparacie. Dzięki smartfonowi i oprogramowaniu można kontrolować parametry aparatu wraz z podglądem na żywo bez problemów w transmisji, gdy oba urządzenia znajdują się od siebie trochę dalej.

Wśród interesujących opcji urządzenia jest możliwość aktywacji wyzwalania po przecięciu wiązki lasera, co znacząco życie ułatwi użytkownikom robiącym zdjęcia nagłych obiektów w ruchu. Cała kontrola MIOPS FLEX odbywa się przez rozbudowaną aplikację, co pokazuje, jak bardzo sprzężone są ze sobą współcześnie aparaty oraz urządzenia mobilne.

420598820821620552

MIOPS FLEX daje użytkownikom opcję automatycznej obróbki zdjęć HDR. Po zarejestrowaniu zdjęć są one składane przez urządzenie wraz z oprogramowaniem. Na potrzeby tworzenia okładek i innych grafik, FLEX pozwala na wpasowanie zdjęcia w określoną makietę.

Miłośnicy astrofotografii oraz zdjęć z wykorzystaniem długich czasów naświetlania będą mogli poszerzyć możliwości swoich aparatów w tej kwestii. Nie będzie do tego trzeba zmieniać ustawień bezpośrednio w podłączonym aparacie, a skorygować je w aplikacji, która prześle dane do podłączonego FLEX-a. Dodatkiem jest funkcja geotagowania zdjęć, dzięki której będzie można bez problemu posortować kadry według miejsca ich wykonania.

MIOPS FLEX będzie dostępny dla aparatów marek: Canon, Nikon, Sony oraz Fujifilm. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)