“Misja” Canona - fotograficzny konkurs

“Misja” Canona - fotograficzny konkurs

Kepifil
23.02.2008 17:46, aktualizacja: 02.08.2022 11:20

Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny "Misja" ogłosił koncern Canon. Tematem konkursowych zdjęć są cztery kategorie odpowiadające programom tematycznym w aparatach tej marki: portret, sport, krajobraz i makrofotografia. Wstępna ocena zdjęć nadesłanych na konkurs dokonana zostanie przez internautów, jednak ostatecznych zwycięzców ogłosi grono jurorów. Organizator przewidział nagrody na etapie krajowym i międzynarodowym.

Jak na razie wystartowała strona internetowa konkursu pod adresem www.canon-europe.com/misja, gdzie można dokonać wstępnej rejestracji do konkursu, który rozpocznie się 17 marca i potrwa do 1 maja. W tym czasie uczestnicy będą migli przesyłać swoje najlepsze prace w wyżej wymienionych kategoriach. Po głosowaniu internautów, które będzie odbywało się przez dwa tygodnie i w ramach jego wyniku powstanie lista najlepszych prac. Potem profesjonalne jury wyłoni z niej krajowego zwycięzcę w każdej kategorii. Nagrodą na tym etapie będzie zestaw Canon EOS o wartości 7 300 złotych.

Fotografie, które zwyciężą na poziomie krajowym rywalizować będą na poziomie europejskim a oceniać je będzie jury pod przewodnictwem Vicki Couchman, która jest bohaterką klipu video promującego konkurs. Następnie dwóch zwycięzców z każdej kategorii w nagrodę pojedzie do Wiednia na mecz Euro 2008. Natomiast czwórka najlepszych z każdej kategorii będzie miała okazję zaplanowania, a następnie przeprowadzenia swojej własnej "misji marzeń". Każda z tych misji będzie filmowana dla pokazywania w telewizjach całej Europy, w późniejszym okresie roku (przynosząc zwycięzcy sławę i chwałę ; ).

Vicki Couchman pracowała jako fotograf dla tak znanych czasopism jak The Sunday Times Culture, Style, The Independent, The Observer, Rolling Stone, Loaded. Po kilku latach pracy jako etatowy fotograf prasowy, Vicki rozpoczęła karierę jako niezależny fotograf.Oprócz własnych projektów, wydała dwie książki o fotografii: A Trail of Visions (Traveller's Eye), Route 1 Asia, A Trail of Visions (Traveller's Eye), Route 2 South America. Zdobyła także wiele nagród: 25th Anniversary Illford Award, Regional Kodak News Award, Independent Magazine's Picture of Independence.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)