Miss Rainbow - świat w kolorach tęczy

Miss Rainbow - świat w kolorach tęczy

Miss Rainbow - świat w kolorach tęczy
Źródło zdjęć: © © Miss Rainbow / [Instagram](https://www.instagram.com/imissrainbow/)
Monika Homan
07.09.2018 10:30, aktualizacja: 07.09.2018 15:23

Miss Rainbow to chińska artystka publikująca kreatywne, kolorowe zdjęcia, na których motywem przewodnim zawsze jest kolorowy element garderoby, a najczęściej tęczowa parasolka.

Tęcza jako symbol występuje w kulturze i religii praktycznie od początków cywilizacji. Pojawia się w różnych mitologiach i religiach. W mitologii greckiej była symbolem drogi, jaką pokonywała posłanka Iris pomiędzy Ziemią i Niebem, w chińskiej była szczeliną w niebie zamkniętą za pomocą siedmiu kolorów przez boginię Nüwa, w skandynawskiej był to most łączący światy bogów i ludzi, mitologia irlandzka opowiada o dobrze nam znanym leprechaunie chowającym garnek ze złotem na końcu kolorowego łuku, zaś hinduska opowiada o Indradhanush, czyli łuku Indry - boga błyskawic i grzmotów, w mitologii słowiańskiej pojawia się tęcza, dzięki której człowiek mógł stać się płanetnikiem, a w mitologii aborygenów cały świat narodził się z tęczy właśnie.

Jak widać tęcza miała różne znaczenia i występowała w mitologiach całego świata. Zawsze jednak uważana była za coś wyjątkowego, boskiego. W Biblii kolorowy łuk symbolizuje przymierze pomiędzy Bogiem i człowiekiem, i jest symbolem zakończenia potopu.

Tęcza jest też tematem literatury, sztuki i architektury. Występuje na obrazach, pisze się o niej i oczywiście fotografuje. Jest ona też tematem często występującym w popkulturze, choć tu kolejność jej kolorów, a nawet ich ilość jest często zmieniana. Z tego zjawiska czerpie się w każdej dziedzinie i praktycznie na całym świecie.

Miss Rainbow wykorzystuje kolory tęczy jako przewodni motyw swoich zdjęć, które publikuje na Instagramie. Ubrana w sukienki i bluzki w kolorowe pasy, lub z tęczową parasolką, fotografuje się w różnych miejscach na świecie, nigdy nie pokazując twarzy. Z przewodnią myślą by "próbować być tęczą na czyimś niebie" publikuje kolorowe, radosne zdjęcia, które po prostu świetnie się ogląda.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)