Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu

Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu
Źródło zdjęć: © © Wacław Wantuch / Platinum
Mikołaj Rożek

19.08.2016 11:05, aktual.: 26.07.2022 18:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacław Wantuch, genialny, wrażliwy na piękno fotograf, stworzył serię zmysłowych portretów, opierających się na fotografii aktu. Dzięki szlachetnej technice platynotypii jego prace zdobyły jeszcze większe uznanie. Niebawem będziecie mogli zobaczyć je w warszawskiej Leica Gallery.

Polski artysta fotografik, Wacław Wantuch, postanowił w swojej twórczości wykorzystać możliwości wykonywania odbitek przy użyciu roztworu wodnego platyny. Sposób tego typu wymaga ogromnej precyzji, aczkolwiek daje ponadczasowe odbitki o zwiększonej trwałości. Technika platynotypii dominowała aż do zastąpienia jej techniką srebrową, która jest łatwiejsza i tańsza. Dodatkowo Wantuch zdecydował się skorzystać z aparatu Leica M Monochrom, którego wyróżnia możliwość robienia wyłącznie zdjęć czarno-białych na cyfrowej matrycy światłoczułej.

Obraz
© © Wacław Wantuch / Platinum

Wystawa Platinum jest prezentacją wrażliwości autora na formę ciała, osobowość i kontekst. Kobiety Wantucha odstają od standardów, do jakich przyzwyczaił nas świat mody i okładki kolorowych czasopism.

Obraz
© © Wacław Wantuch / Platinum

Towarzyszący wystawie album o tej samej nazwie, oprócz zdjęć zawiera także rozmowy z artystą na temat drogi, jaką musiał odbyć, aby sprostać wyzwaniom platynotypii. Album jest oprawiony w płótno, z nietypowym, szarpanym wykończeniem bloku książki, odwołującym się do wykończenia papieru bawełnianego, na którym Wantuch reprodukuje swoje fotografie.

Platinum print

Wacław Wantuch, Platinum 16.09 – 23.10.2016

Wernisaż i premiera albumu: 15.09.2016, godz. 19.00

Leica 6x7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 2 piętro

Wstęp na wystawę płatny: bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł

godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela 12–18

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)