Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie

Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie

Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie
Źródło zdjęć: © © Greg Anderson / [Facebook](https://www.facebook.com/gregandersonphoto/?ref=page_internal)
Marcin Watemborski
11.09.2017 08:03, aktualizacja: 11.09.2017 10:03

Brody, wąsy, bródki i bokobrody – to nie tylko elementy wizerunku, ale również przejaw artystycznego wyrazu wielu mężczyzn. W Stanach Zjednoczonych są organizowane mistrzostwa świata w posiadaniu najlepszego zarostu. Oto portrety najbardziej charakterystycznych panów.

Noszę brodę praktycznie od czasu, gdy pierwszy ”dziewiczy wąsik” rzucił mi się na twarz. Miałem już przeróżne kombinacje – kozie bródki, wąsy, pekaesy, długą i krótką brodę. Nigdy jednak nie myślałem, by dodatkowo ją stylizować i zamienić się w kapitana statku, czarodzieja albo dziwna wersję szalonego kapelusznika, aczkolwiek są i tacy panowie.

W teksańskim mieście Austin jest co roku są organizowane Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów. Panowie z całego świata pojawiają się tam, by pokazać wszystkim swoje niecodzienne stylizacje i umiejętność układania zarostu. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że ze zwykłej brody można tyle wycisnąć. Widać, jeszcze mało w życiu widziałem.

Na tegorocznych mistrzostwach pojawił się fotograf Greg Anderson, który rozstawił swoje niewielkie studio portretowe. Takie brody wymagają udokumentowania i pokazania ich światu. Jestem naprawdę pod wrażeniem kreatywności i kunsztu, jaki styliści musieli pokazać, by stworzyć te arcydzieła.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)