Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie

Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie

Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie
Źródło zdjęć: © © Sergiej Sawczenko / [Instagram](https://www.instagram.com/fondphoto/)
Marcin Watemborski
03.12.2019 08:38, aktualizacja: 03.12.2019 09:38

Za każdym razem, gdy widzę takie zdjęcia, zastanawiam się, jak zostały zrobione. Jestem pod wrażeniem umiejętności fotografa Siergieja Sawczenko, który jest autorem tego wyśmienitego kadru. Jego malowanie światłem to prawdziwa uczta estetyczna.

Przyznaję szczerze – nie mam doświadczenia w malowaniu światłem. Kilka razy próbowałem robić coś tą techniką na studiach, ale bez sukcesów. Całe szczęście są tacy artyści jak Siergiej Sawczenko, którzy dosłownie zawładnęli światłem. Kadr, którym fotograf podzielił się z publicznością na Instagramie zapiera rech w piersi.

Portret przedstawia kobietę w posągowej pozie, siedzącą na kuli dyskotekowej, z innymi małymi kulami dookoła i przepiękną smugą światła, która podkreśla dodatkowo cała kompozycję zdjęcia. Światło, które podkreśla kształty kobiety jest kontrastowe, przez co nadaje świetnego klimatu całej fotografii.

Siergiej wykorzystał korpus Sony a6300 z obiektywem 16-50 mm – tak, tym kitowym. Podkreśla to kwestię przewagi kreatywności i znajomości narzędzi nad potrzebą posiadania najlepszego sprzętu na rynku. Naświetlanie zdjęcia trwało 4 sekundy i oprócz małej chińskiej latarki, Siergiej nie wykorzystał żadnego dodatkowego źródła światła.

To zdjęcie wygląda jak artystyczny fotomontaż, a jednak nim nie jest. Siergiej pokazał, że bardzo ważne dla stworzenia doskonałego dzieła sztuki jest wcześniejsze przygotowanie – znalezienie odpowiedniego miejsca, zgromadzenie różnych atrybutów oraz przede wszystkim – wizja. Bez tego elementu nie ma prawa powstać żadne dobre zdjęcie kreatywne.

Więcej zdjęć Siergieja znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)