Drew Doggett przeniesie was w mistyczny świat islandzkich legend

Drew Doggett przeniesie was w mistyczny świat islandzkich legend

Najnowsza seria zdjęć Drew Doggetta, "In the Realm of Legends" ("W królestwie legend") przedstawia szlachetnie i bardzo odporne konie żyjące na Islandii - kraju niezwykle pięknym, ale o ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych.
Najnowsza seria zdjęć Drew Doggetta, "In the Realm of Legends" ("W królestwie legend") przedstawia szlachetnie i bardzo odporne konie żyjące na Islandii - kraju niezwykle pięknym, ale o ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych.
Źródło zdjęć: © © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)
Monika Homan
19.07.2018 08:26, aktualizacja: 19.07.2018 10:51

Seria "In the Realm of Legends” Drew Doggetta ukazuje relację między surowym, ale pięknym krajobrazem Islandii, a żyjącą tam szlachetną i wytrzymałą rasą koni, która przetrwanie ma zapisane w genach.

Tłem dla tych pięknych zwierząt są niesamowite krajobrazy, jakie oferuje wyspa - najsłynniejszy islandzki wodospad Skógafoss, czy czarne piaski plaż z rozsianymi gdzieniegdzie błękitnymi bryłami lodowymi. "In the Realm of Legends" jest hołdem zarówno dla miejsca, jak i dla koni islandzkich.
Tłem dla tych pięknych zwierząt są niesamowite krajobrazy, jakie oferuje wyspa - najsłynniejszy islandzki wodospad Skógafoss, czy czarne piaski plaż z rozsianymi gdzieniegdzie błękitnymi bryłami lodowymi. "In the Realm of Legends" jest hołdem zarówno dla miejsca, jak i dla koni islandzkich.© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)
Rasa tych koni jest wyjątkowa pod tym względem, że przez ostatnie 800 lat nie sprowadzono na wyspę innych koni i kuców. Dlatego uznaje się ją za rasę o najczystszej krwi ze wszystkich. Prawo Islandii chroni jej czystość i zabrania sprowadzania innych koni na wyspę. Dodatkowo każdy koń, który ją opuści nie może już na wyspę wrócić. Dzięki temu wykształciła się czysta rasa, dostosowana do wymagających warunków mroźnego kraju.
Rasa tych koni jest wyjątkowa pod tym względem, że przez ostatnie 800 lat nie sprowadzono na wyspę innych koni i kuców. Dlatego uznaje się ją za rasę o najczystszej krwi ze wszystkich. Prawo Islandii chroni jej czystość i zabrania sprowadzania innych koni na wyspę. Dodatkowo każdy koń, który ją opuści nie może już na wyspę wrócić. Dzięki temu wykształciła się czysta rasa, dostosowana do wymagających warunków mroźnego kraju.© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)
Konie islandzkie charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Zwykle osiągają wysokość w kłębie około 130-145 cm. Tak niewielkie konie zwykle uznawane są za kuce, ale ze względu na ich siłę i wytrzymałość klasyfikuje się je jako konie. Inną sprawą jest fakt, że w języku islandzkim nawet nie występuje słowo kuc. Jeśli będziecie w tamtych rejonach i zobaczycie te małe koniki, lepiej będzie jeśli nie wymsknie wam się zdanie "jaki ładny kucyk" - jakiś Islandczyk może się na was pogniewać.
Konie islandzkie charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Zwykle osiągają wysokość w kłębie około 130-145 cm. Tak niewielkie konie zwykle uznawane są za kuce, ale ze względu na ich siłę i wytrzymałość klasyfikuje się je jako konie. Inną sprawą jest fakt, że w języku islandzkim nawet nie występuje słowo kuc. Jeśli będziecie w tamtych rejonach i zobaczycie te małe koniki, lepiej będzie jeśli nie wymsknie wam się zdanie "jaki ładny kucyk" - jakiś Islandczyk może się na was pogniewać.© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)
Opowieści o tych zwierzętach zakorzenione są w islandzkiej mitologii. Konie są częścią kultury tego kraju i codziennego życia. Dawniej koń grzebany był tuż przy grobie swego właściciela, a gdy ginął przed nim, w domostwie panowała żałoba. To właśnie dlatego Drew postanowił oddać im hołd i sfotografował te piękne zwierzęta w sposób, który odzwierciedla ich mistyczny charakter.
Opowieści o tych zwierzętach zakorzenione są w islandzkiej mitologii. Konie są częścią kultury tego kraju i codziennego życia. Dawniej koń grzebany był tuż przy grobie swego właściciela, a gdy ginął przed nim, w domostwie panowała żałoba. To właśnie dlatego Drew postanowił oddać im hołd i sfotografował te piękne zwierzęta w sposób, który odzwierciedla ich mistyczny charakter.© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)
Wszystkie zdjęcia z serii możecie zobaczyć na stronie internetowej Drew Dodggetta.
Wszystkie zdjęcia z serii możecie zobaczyć na stronie internetowej Drew Dodggetta.© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Obraz
© © Drew Doggett / [Instagram](https://www.instagram.com/drewdoggettphotography/?hl=en)

In The Realm of Legends: Series Trailer

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)