Młode pokolenie fotografów pokazuje, jak wygląda dorastanie w Europie Wschodniej

Urodziłem się w 1990 roku, chwilę po tym, gdy przestała istnieć Polska Rzeczpospolita Ludowa. Nie wiem jak żyło się w tamtych czasach – nie doświadczyłem tego. Moje pokolenie ma specyficzne podejście do fotografowania stylu życia. Oto ono.

Młode pokolenie fotografów pokazuje, jak wygląda dorastanie w Europie Wschodniej
Źródło zdjęć: © © Dima Komarov
Marcin Watemborski

”Post-Soviet Visions” to materiał na temat dorastania w krajach, które uwolniły się od ZSRR. To, jak wyglądało życie po upadku komunizmu, wpłynęło na twórczość wielu młodych fotografów. Ta zbiorowa praca pokazuje dorastanie w Gruzji, Niemczech, Łotwie, Polsce, Rosji, Ukrainie oraz Uzbekistanie.

Obraz
© © Dima Komarov

Wszyscy fotografowie chcieli pokazać swoje spojrzenie na bardzo ważny temat – kształtowanie się społeczeństwa po zmianach ustrojowych. Na każdym ze zdjęć widać charakterystyczny klimat – brakuje tu młodzieńczej beztroski, którą znamy z amerykańskich seriali. Wiele osób uważa nasze pokolenie za stracone.

Obraz
© © Armen Parsadanov

Cały charakter projektu przejawia się nie tylko w portretach, ale również w zdjęciach architektury. Chodzi o spojrzenie, o wyjątkowe odczuwanie tego, co nas otacza. Fotografowie jasno pokazali kontrasty między Wschodem, a Zachodem, uchwycając prawdziwą tożsamość współczesnej młodzieży.

Obraz
© © Hassan Kurbanbaev

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Obraz
© © David Meskhi
Obraz
© © Jędrzej Franek
Obraz
© © Patrick Bienert i Max von Gumppenberg
Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)