Mniejszy piksel jest lepszy

Mniejszy piksel jest lepszy

Mniejszy piksel jest lepszy
Kepifil
12.07.2008 13:03, aktualizacja: 02.08.2022 11:10

Kodak poinformował o stworzeniu nowej matrycy przeznaczonej do cyfrowych lustrzanek. Nowa matryca typu CCD różni się od wcześniejszych tego typu rozwiązań tym, że posiada mniejszy piksel, który pozwala na szybszy zapis zrobionego zdjęcia na karcie pamięci. Oszczędność czasu to nie jedyna zaleta nowej matrycy, bowiem dodatkowo charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem baterii.

Różnica pomiędzy małym a dużym pikselem jest również w kompresji, która powoduje że zdjęcie jest lepszej jakości i ma ładniejsze kolory. Mały piksel pozwala robić również większe zdjęcia.

Technologia ta nazywa się KODAK TRUESENSE 6.0 micron Full Frame CCD Technology Platform, który zwiększa rozdzielczość. Przykładowo przy rozdzielczości 8176 x 6132 i 50mln pikseli, sensor daje dobry obraz przy popularnym formacie 48 x 36 mm.

Technologia oparta na tym projekcie pozwala na szybsze zapisywanie zdjęć (o 28%), i robić następne, co ma niebagatelne znaczenie gdy fotografujemy sport, albo sytuacje które wymagają od fotografa szybkiej reakcji na aktualnie dziejące się wydarzenia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)