L-Mount połączy siły Leiki, Panasonica i Sigmy

L‑Mount połączy siły Leiki, Panasonica i Sigmy

L-Mount połączy siły Leiki, Panasonica i Sigmy
Monika Homan
25.09.2018 10:54, aktualizacja: 25.09.2018 15:31

Plotki dotyczące koalicji firm Panasonic, Leica i Sigma zostały oficjalnie potwierdzone na konferencji zorganizowanej w ramach targów Photokina . Firmy będą wspólnie rozwijać mocownaie L.

L-Mount oznacza początek nowej ery kompatybilności obiektywów bez kompromisów. Leica Camera, Panasonic i Sigma mają oferować przyjazne dla użytkowników rozwiązanie, które umożliwi fotografom "miksowanie i dopasowywanie" dowolnych szkieł trzech producentów. Bez względu na wybraną kombinację wszystkie funkcjonalności oraz jakość każdego z systemów mają zostać w pełni zachowane.

przedstawiciele firm: Sigma, Leica, Panasonic
przedstawiciele firm: Sigma, Leica, Panasonic

Ze średnicą 51,6 milimetra mocowanie L-mount będzie odpowiednie zarówno do aparatów pełnoklatkowych, jak i APS-C. Również obiektywy z tym bagnetem mają być kompatybilne z obydwoma rodzajami aparatów.

Obraz

Niewielki, bo 20-milimetrowy dystans kołnierza od matrycy pozwala na bardziej zwartą konstrukcję obiektywów i zastosowanie adapterów z różnymi mocowaniami. Sam bagnet wykonany będzie ze stali nierdzewnej, aby zapewnić dużą trwałość, a konstrukcja z czterema wypustkami ma gwarantować szczelne połączenie aparatu z obiektywem.

The L-Mount

Sojusz zawarty pomiędzy trzema firmami daje im w sumie 250-letnie doświadczenie w konstrukcji obiektywów, które zostało połączone dla wspólnego dobra.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)