Moda i fantazja połączyły się w zdjęciach bajecznych fryzur

Moda i fantazja połączyły się w zdjęciach bajecznych fryzur

Artystki stwierdziły, że warto połączyć siły i stworzyć coś po prostu pięknego. Seria zawiera 9 zdjęć, dla których ograniczeniem były możliwości fryzjerskie i wizje twórczyń. Panie musiały pamiętać, że elementy fotomontażu muszą wpasować się w bryłę fryzury.
Artystki stwierdziły, że warto połączyć siły i stworzyć coś po prostu pięknego. Seria zawiera 9 zdjęć, dla których ograniczeniem były możliwości fryzjerskie i wizje twórczyń. Panie musiały pamiętać, że elementy fotomontażu muszą wpasować się w bryłę fryzury.
Źródło zdjęć: © © [Anais Faubert](http://www.anaisfaubertphotographe.com), [Genevieve Bellehumeur](http://genevievebellehumeur.com), [Marie Ossa](http://www.baracouleur.com/), [Kristina Pileggi](http://instagram.com/kristina.pileggi)
Marcin Watemborski
19.07.2016 14:15, aktualizacja: 20.07.2016 18:25

Kanadyjska fotografka Anaïs Faubert wraz z retuszerką Geneviève Bellehumeur odkryły niesamowitą inspirację renesansowymi fryzurami i stworzyły projekt fotograficzny, w którym przedstawiają bajecznie ułożone włosy

Tworząc ten projekt, autorki chciały rozpalić w widzu emocje, dzięki swoim poetyckim przeniesieniom klasycznych wizerunków do współczesnego świata. Każdy z fotografowanych bohaterów znajduje się w swoim małym, magicznym świecie, który podkreśla ich indywidualizm.

Anais studiowała fotografię i obecnie prowadzi własne studio fotograficzne w Montrealu. W większości zajmuje się fotografią taneczną oraz portretami, zarówno komercyjnie, jak i tworzy osobiste projekty artystyczne, jak na przykład ten prezentowany przez nas.
Anais studiowała fotografię i obecnie prowadzi własne studio fotograficzne w Montrealu. W większości zajmuje się fotografią taneczną oraz portretami, zarówno komercyjnie, jak i tworzy osobiste projekty artystyczne, jak na przykład ten prezentowany przez nas.© © [Anais Faubert](http://www.anaisfaubertphotographe.com), [Genevieve Bellehumeur](http://genevievebellehumeur.com), [Marie Ossa](http://www.baracouleur.com/), [Kristina Pileggi](http://instagram.com/kristina.pileggi)
Pracuję głównie przez pryzmat intuicji oraz uczuć. Najmocniej inspirują mnie: muzyka, filmy i opowiadania. Moim głównym celem jest wprawienie ludzi w stan snu na jawie, kiedy podróżują w inne stany świadomości. Prawdopodobnie robię tak dlatego, ponieważ sama często marzę i chcę, by inni czuli to samo! - wyznaje Anais w rozmowie.
Pracuję głównie przez pryzmat intuicji oraz uczuć. Najmocniej inspirują mnie: muzyka, filmy i opowiadania. Moim głównym celem jest wprawienie ludzi w stan snu na jawie, kiedy podróżują w inne stany świadomości. Prawdopodobnie robię tak dlatego, ponieważ sama często marzę i chcę, by inni czuli to samo! - wyznaje Anais w rozmowie.© © [Anais Faubert](http://www.anaisfaubertphotographe.com), [Genevieve Bellehumeur](http://genevievebellehumeur.com), [Marie Ossa](http://www.baracouleur.com/), [Kristina Pileggi](http://instagram.com/kristina.pileggi)
Do tej sesji zdjęciowej fotografka korzystała z Nikona D750 z obiektywem 50 mm. Portrety oświetlane były lampami błyskowymi Alien Bee oraz Opus z założonymi filtrami żelowymi. Kolorowe folie sprawiły, że zdjęcia nabrały klimatu, tak jak np. na zdjęciu z wulkanem – wręcz bije od niego gorąco.
Do tej sesji zdjęciowej fotografka korzystała z Nikona D750 z obiektywem 50 mm. Portrety oświetlane były lampami błyskowymi Alien Bee oraz Opus z założonymi filtrami żelowymi. Kolorowe folie sprawiły, że zdjęcia nabrały klimatu, tak jak np. na zdjęciu z wulkanem – wręcz bije od niego gorąco.© © [Anais Faubert](http://www.anaisfaubertphotographe.com), [Genevieve Bellehumeur](http://genevievebellehumeur.com), [Marie Ossa](http://www.baracouleur.com/), [Kristina Pileggi](http://instagram.com/kristina.pileggi)

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)