Moda rodem z obozu śmierci. Loewe przeprasza za wpadkę

Moda rodem z obozu śmierci. Loewe przeprasza za wpadkę
Marcin Watemborski

25.11.2019 07:55, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat mody nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. W 2014 roku firma ZARA przepraszała za pasiastą koszulkę z 6-ramienną gwiazdą, tym razem przyszedł czas na Loewe. To przerasta ludzkie pojęcie.

Dom mody Loewe powstał w 1876 roku w Madrycie za sprawą hiszpańskiego króla Alfonsa XIII. Początkowo firmie przewodził Enrique Loewe Roessberg, wybitny niemiecki rzemieślnik.

Loewe i obozowe ”pasiaki” za 1840 dolarów

Marka Loewe jest pod falą ostrej krytyki po pokazaniu ostatniej kolekcji. Jeśli odwiedziliście kiedyś Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, można powiedzieć, że wiecie, jak wyglądają nowe ubrania Loewe. Tak, zgadza się – mówimy o ”pasiakach”. Kolekcja wywołała oburzenie na całym świecie.

Jedną z głównych inspiracji dla projektantów była twórczość Williama De Morgana, brytyjskiego garncarza, projektanta ubrań oraz różnych wzorów. Artysta kochał regularne wzory, często sięgając po proste linie i powtarzalne schematy.

Jak się domyślacie, społeczność internetowa od razu zaczęła lincz na Loewe. Firma wydała oświadczenie, w którym powołuje się na twórczość Morgana oraz zwraca uwagę na to, że intencją projektantów nie było wprowadzenie do obrotu stroju przypominającego uniformy z obozów śmierci. Dom mody przeprasza również wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Skandaliczne ubrania zostały wycofane z oferty handlowej.

Nie wiem, jakim cudem żaden z projektantów, którzy powinni doskonale znać historię mody z różnych okresów, nie zorientował się, że stworzyli pasiaka rodem z piekła, bo inaczej nie można nazwać obozów śmierci.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)