Sztuka autoportretu. Ta modelka sama buduje plany zdjęciowe

Sztuka autoportretu. Ta modelka sama buduje plany zdjęciowe
Źródło zdjęć: © © [Kimberly Douglas](https://www.instagram.com/kihmberlie/)
Justyna Kocur-Czarny

23.09.2019 09:04, aktual.: 26.07.2022 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kimberly Douglas traktuje autoportrety na Instagrama bardzo poważnie. Z prostych przedmiotów tworzy scenografie, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalista.

Modelka, fotografka i scenografka w jednej osobie. Dziewczyna o pseudonimie Kihmberlie przechodzi samą siebie, jeśli chodzi o kreatywne autoportrety. Do każdego zdjęcia przygotowuje rozbudowane dekoracje oraz kostiumy. Po efektach ciężko się domyślić, że zdjęcia często wykonuje w niewielkim pokoju, a nie w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Kimberly w swoich pracach wydaje się wierna zasadzie “go big or go home” (w wolnym tłumaczeniu: daj z siebie wszystko albo idź do domu). Nie ma tak szalonego pomysłu, którego by się nie podjęła. Udekorowanie całej łazienki watą, nadmuchanie kilkudziesięciu (a może kilkuset?) balonów, trampolina, basen? Dla dobrego efektu ta dziewczyna jest w stanie poświęcić wiele godzin pracy.

Douglas znajduje inspiracje na portalach typu Pinterest i próbuje odtworzyć te zdjęcia, które wpadną jej w oko. Starannie planuje swoje sesje: rysuje zarys kadru, zdobywa rekwizyty, szyje ubrania. Na zdjęciach zmienia się niczym kameleon.

Jej realizacje z jednej strony wydają się nietrudne: Kimberly używa niedrogich materiałów (karton, folia, stare gazety, balony, wata). Z drugiej strony niewiele osób podchodzi do autoportretów tak kreatywnie. Determinacja, czas i końcowy efekt sprawiają, że jej prace ogląda się z przyjemnością. Na swoim Instagramie modelka dzieli się kulisami powstania poszczególnych ujęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)