Modlitwa w lodowatej wodzie o koniec pandemii. Poruszające fotografie

Modlitwa w lodowatej wodzie o koniec pandemii. Poruszające fotografie
Źródło zdjęć: © © Kim KyungHoon / Reuters
Karolina Kowasz

10.01.2022 12:06, aktual.: 26.07.2022 13:50

Pandemia we wszystkich wywołuje skrajne emocje, wiele osób już od dawna czeka na jej zakończenie. Fotograf Kim Kyung-Hoon uchwycił poruszające zdjęcie pokazujące grupę Japończyków modlących się o koniec zarazy.

Kim Kyung-Hoon wykonał zdjęcia niezwykłego obrzędu w świątyni Teppozu Inari w Tokio. Co roku odbywa się w niej rytuał oczyszczania duszy w lodowatej wodzie. Uczestnicy modlą się o zdrowie w nowym roku. Zanim jednak wierni wskoczą do basenu, rozgrzewają się poprzez uczestnictwo w prostej gimnastyce.

Modląc się o zdrowie

Tegoroczne wydarzenie miało jednak wyjątkowy wydźwięk. Poza standardowymi prośbami o zdrowie dla siebie i swoich rodzin, wierni modlili się o zakończenie pandemii koronawirusa. Fotografowi udało się uchwycić poruszające chwile, kiedy uczestnicy przygotowywali się do modlitwy w lodowatej wodzie, a także sam moment, gdy już się w niej znaleźli.

Obraz
© © Kim KyungHoon / Reuters
Obraz
© © Kim KyungHoon / Reuters
Obraz
© © Kim KyungHoon / Reuters

Chociaż lodowata woda może odstraszać od udziału w tego rodzaju rytuale, wielu uczestników wzięło w nim udział z myślą o swoich rodzinach dotkniętych koronawirusem. Najstarszy uczestnik, 74-letni Yoshiko Shibata, potwierdził, że pojawił się w świątyni, aby pomodlić się o rychłe zakończenie pandemii.

Planując tego rodzaju sesję zdjęciową, zawsze pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swojego sprzętu. Elektronika i woda nie są najlepszym połączeniem, dlatego wykonując fotografie w pobliżu jakichkolwiek zbiorników wodnych, zachowajmy szczególną ostrożność.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)