Mój sposób na retusz kobiecego portretu [wideoporadnik]

Mój sposób na retusz kobiecego portretu [wideoporadnik]

Fot. Jakub Kaźmierczyk
Fot. Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
22.03.2012 15:15, aktualizacja: 23.05.2016 13:25

Ostatnio prosiliście mnie o wideoporadnik traktujący o retuszu kobiecej twarzy. Idąc za ciosem, pokażę Wam mój sposób obróbki kobiecych portretów.

Muszę przyznać, że mam niemałą tremę przed dzisiejszym wideoporadnikiem. Przez ostatnie miesiące prezentowałem Wam większość narzędzi i opcji ułatwiających retusz zdjęć. Na początku mojej kariery w Fotoblogii pokazałem retusz portretu zrobionego w studio, niemniej jednak wtedy musiałem ograniczyć się do narzędzi omawianych w poprzednich poradnikach.

Ostatnio dostałem od Was kilka maili z prośbą o rady dotyczące retuszu kobiecego portretu. Zaznaczam jednak, że przedstawiona metoda nie jest uniwersalna i nie będzie pasować do każdego zdjęcia. W wygładzaniu twarzy wykorzystuję rozmycie powierzchniowe, w innych poradnikach występuje rozmycie gaussowskie lub mediana. Wy korzystajcie z narzędzia, które pasuje Wam najbardziej, ponieważ jest wiele metod obróbki portretu. Mam nadzieję, że poniższy poradnik nakreśli Wam drogę, a Wasze zdjęcia będą lepsze.

Retusz kobiecego portretu [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)