Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka

Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka

Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka
Marcin Falana
13.06.2016 11:53, aktualizacja: 26.07.2022 19:01

Facebook wprowadził nową funkcjonalność do zdjęć panoramicznych i 360 stopni, które teraz będzie można wgrywać i oglądać bezpośrednio za pomocą najnowszej wersji aplikacji na iOS i Android.

Facebook wychodzi na przeciw wirtualnej rzeczywistości i wprowadza nowe funkcje, które pozwolą z niej lepiej skorzystać. Teraz będziemy mogli publikować i przeglądać zdjęcia panoramiczne i 360 stopni w strumieniu wiadomości. Mark Zuckerberg jest wielkim fanem treści 360 stopni odkąd zakupił Oculus VR w 2014 roku za bagatela 2 mld. dolarów i akcje Facebooka.

Zdjęcia tego typu będą teraz zaznaczone małą ikonką kompasu z prawej strony, co ma sugerować, że można się po nim poruszać, zarówno za pomocą dotyku ekranu jak i przesuwając smatrfona w kierunku, który nas interesuje na zdjęciu. Po dwukrotnym puknięciu w ekran dostajemy się do trybu pełnoekranowego.

Z ciekawości ściągnąłem najnowszą wersję aplikacji Facebook na iOS i wgrałem panoramę z ostatniego weekendu. Muszę przyznać, że jest to udana funkcja i pozwala bardziej cieszyć się zdjęciami panoramicznymi, które wyglądają jeszcze lepiej na większym ekranie. Szkoda tylko, że jednocześnie nie mogę go obejrzeć w całości.

W komunikacie prasowym Facebook zaleca użytkownikom jak najlepiej korzystać z nowej funkcjonalności. Najłatwiej wykonać zdjęcie panoramiczne urządzeniem z iOS albo smartfonem Samsung. Dobrym rozwiązaniem jest też posłużenie się aplikacją typu Street View albo Google Camera. Poza tym Facebook zaleca takie urządzenia jak Samsung Gear 360, Ricoh Theta S, 360Fly, Giroptic 360 Cam, ALLie Camera czy Panono.

Zapowiada się, że to dopiero początek przygody Facebooka i jego użytkowników z wirtualną rzeczywistością 360 stopni. Wyraźnie widać, że moda na 360 stopni dopiero się zaczyna. Agencja fotograficzna Getty Images zaprezentowała swoją usługę związaną ze zdjęcia 360 stopni. Na początek Getty udostępniło 12 000 takich fotografii i zapowiada się, że będzie to rosnący sektor rynku fotograficznego. Getty już wykonuje zdjęcia 360 stopni z różnych wydarzeń, począwszy od Olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)