Mroźna noc w Chicago - uliczne ujęcia Satoki Nagata

Mroźna noc w Chicago - uliczne ujęcia Satoki Nagata

Dzięki praktykowaniu buddyzmu Zen, Satoki zrozumiał, że życie człowieka składa się z dziwnej sieci połączeń związków międzyludzkich. Filozofia ta zainspirowała go do uwolnienia z siebie chęci przekazania światu swojego sposobu patrzenia na wszystko, co go otacza.
Dzięki praktykowaniu buddyzmu Zen, Satoki zrozumiał, że życie człowieka składa się z dziwnej sieci połączeń związków międzyludzkich. Filozofia ta zainspirowała go do uwolnienia z siebie chęci przekazania światu swojego sposobu patrzenia na wszystko, co go otacza.
Źródło zdjęć: © © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Marcin Watemborski
05.01.2016 10:19, aktualizacja: 05.01.2016 11:19

Ludzie-duchy, przemijanie i piękne kadry to rzeczy, które znajdziecie w projekcie Satoki Nagata pod tytułem „Lights in Chicago”. Zobaczcie jak fotograf zamknął niebanalne treści w bliskich kadrach ulic Chicago.

Zanim Nagata wyemigrował do Stanów Zjednoczonych pobierał nauki w Japonii, gdzie uzyskał tytuł doktora neurologii. Przygodę z fotografią rozpoczął dopiero po przeprowadzce do Chicago, gdzie pobierał nauki od fotoreportera – Damaso Reyes'a.
Zanim Nagata wyemigrował do Stanów Zjednoczonych pobierał nauki w Japonii, gdzie uzyskał tytuł doktora neurologii. Przygodę z fotografią rozpoczął dopiero po przeprowadzce do Chicago, gdzie pobierał nauki od fotoreportera – Damaso Reyes'a.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Pierwszym długoterminowym projektem wykonanym przez fotografa było „Chociago Redline station” z 2009 roku, następnie powstał projekt „Cabrini-Green”. Oba silnie wpłynęły na rozwój artysty oraz jego spojrzenie na świat.
Pierwszym długoterminowym projektem wykonanym przez fotografa było „Chociago Redline station” z 2009 roku, następnie powstał projekt „Cabrini-Green”. Oba silnie wpłynęły na rozwój artysty oraz jego spojrzenie na świat.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Według Satokiego fotografia jest „nakręcana” przez wizję i treść. Szuka on tematów swoich zdjęć na bieżąco i znajduje je w społecznych zawirowaniach miasta, w którym mieszka. Doprowadziło to do rozpoczęcia projektu „Lights in Chicago”, gdzie zdecydował się na używanie lampy błyskowej ściągniętej z gorącej stopki aparatu.
Według Satokiego fotografia jest „nakręcana” przez wizję i treść. Szuka on tematów swoich zdjęć na bieżąco i znajduje je w społecznych zawirowaniach miasta, w którym mieszka. Doprowadziło to do rozpoczęcia projektu „Lights in Chicago”, gdzie zdecydował się na używanie lampy błyskowej ściągniętej z gorącej stopki aparatu.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Dzięki unikatowym oświetleniom Satoki jest zdolny uchwycić społeczne i kulturowe złożoności otaczających go relacji międzyludzkich. Dzięki otwartości umysłu twórcy i wyeliminowaniu strachu jest on w stanie przedstawić odbiorcy alternatywne rozumienie i połączenia, które można zaobserwować w ludziach dookoła nas.
Dzięki unikatowym oświetleniom Satoki jest zdolny uchwycić społeczne i kulturowe złożoności otaczających go relacji międzyludzkich. Dzięki otwartości umysłu twórcy i wyeliminowaniu strachu jest on w stanie przedstawić odbiorcy alternatywne rozumienie i połączenia, które można zaobserwować w ludziach dookoła nas.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
„Lights in Chicago” to projekt opowiadający o ludziach i ich życiu w mieście, które chcą pokazać przez medium jakim jest fotografia. Przez manipulacje światłem i cieniem tworzonymi przez flasha Nagata stara się uchwycić ulotne chwile tworząc portrety ludzi-duchów.
„Lights in Chicago” to projekt opowiadający o ludziach i ich życiu w mieście, które chcą pokazać przez medium jakim jest fotografia. Przez manipulacje światłem i cieniem tworzonymi przez flasha Nagata stara się uchwycić ulotne chwile tworząc portrety ludzi-duchów.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Abstrakcja tych obrazów pozwala na interakcje z wielokierunkowymi historiami oraz na prowadzenie dialogu między fotografem, tematem zdjęcia oraz widzem.
Abstrakcja tych obrazów pozwala na interakcje z wielokierunkowymi historiami oraz na prowadzenie dialogu między fotografem, tematem zdjęcia oraz widzem.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Obraz
© © Satoki Nagata / [satoki.com](http://satoki.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)