Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać

Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać

Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać
Marcin Watemborski
24.06.2020 05:40, aktualizacja: 26.07.2022 14:51

Obostrzenia spadają, a wiele osób planuje podróże. Co zrobić, gdy trafimy do kraju, w którym nie dogadamy się werbalnie? Jasne, można pokazywać na migi, ale jest łatwiejszy sposób.

Współcześnie języki obce są nam coraz bliższe i coraz więcej osób jest w stanie bez większego problemu porozumieć się po angielsku. Jednak nie wszyscy i nie wszędzie. Czasem trudno jest przekazać, o co nam chodzi, gdyż gesty migowe, które pokazujemy, mogą być po prostu niezrozumiałe.

Jest na to bardzo fajne i proste rozwiązanie. Firma o nazwie ICONSPEAK wydała koszulkę, która jest "językowym przybornikiem" i gadżetem, który musi mieć każdy podróżnik. Znalazły się na niej bardzo proste i zrozumiałe ikonki ułożone w siatkę 5 x 8 obrazków. Znajdziemy tam nie tylko symbole jedzenia, ale również lotniska, przystanku autobusowego czy pacyfkę, jeśli chcemy podkreślić, że przychodzimy w pokoju.

W większości krajów powinniśmy się porozumieć przy użyciu tej koszulki bez większych problemów. Powinniśmy mieć jednak na uwadze, że rozumienie niektórych symboli może być opacznie zrozumiane w zależności od kręgu kulturowego, do którego przynależy odwiedzane przez nas państwo. Na całe szczęście na ubraniu nie ma chyba nic, co mogłoby wydawać się obraźliwe.

Co ciekawe – są dostępne różne wersje koszulki z innymi ikonami. Jest edycja światowa (do ogólnych podróży), miejska, wiejska, kempingowa i inne. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dodatkowo można stworzyć swoją koszulkę z innymi obrazkami. To niesamowicie prosty pomysł, a może uratować kilka cennych godzin poszukiwań w terenie, bo przecież wystarczy zapytać.

Na stronie producenta jedna koszulka kosztuje 33 dolary, czyli ok. 130 złotych. Jest wykonana z wysokojakościowej 100-procentowej bawełny czesanej, więc nie powinna się szybko zetrzeć ani skurczyć w praniu. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)