Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać

Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać24.06.2020 05:40
Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać

Obostrzenia spadają, a wiele osób planuje podróże. Co zrobić, gdy trafimy do kraju, w którym nie dogadamy się werbalnie? Jasne, można pokazywać na migi, ale jest łatwiejszy sposób.

Współcześnie języki obce są nam coraz bliższe i coraz więcej osób jest w stanie bez większego problemu porozumieć się po angielsku. Jednak nie wszyscy i nie wszędzie. Czasem trudno jest przekazać, o co nam chodzi, gdyż gesty migowe, które pokazujemy, mogą być po prostu niezrozumiałe.

Jest na to bardzo fajne i proste rozwiązanie. Firma o nazwie ICONSPEAK wydała koszulkę, która jest "językowym przybornikiem" i gadżetem, który musi mieć każdy podróżnik. Znalazły się na niej bardzo proste i zrozumiałe ikonki ułożone w siatkę 5 x 8 obrazków. Znajdziemy tam nie tylko symbole jedzenia, ale również lotniska, przystanku autobusowego czy pacyfkę, jeśli chcemy podkreślić, że przychodzimy w pokoju.

W większości krajów powinniśmy się porozumieć przy użyciu tej koszulki bez większych problemów. Powinniśmy mieć jednak na uwadze, że rozumienie niektórych symboli może być opacznie zrozumiane w zależności od kręgu kulturowego, do którego przynależy odwiedzane przez nas państwo. Na całe szczęście na ubraniu nie ma chyba nic, co mogłoby wydawać się obraźliwe.

Co ciekawe – są dostępne różne wersje koszulki z innymi ikonami. Jest edycja światowa (do ogólnych podróży), miejska, wiejska, kempingowa i inne. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dodatkowo można stworzyć swoją koszulkę z innymi obrazkami. To niesamowicie prosty pomysł, a może uratować kilka cennych godzin poszukiwań w terenie, bo przecież wystarczy zapytać.

Na stronie producenta jedna koszulka kosztuje 33 dolary, czyli ok. 130 złotych. Jest wykonana z wysokojakościowej 100-procentowej bawełny czesanej, więc nie powinna się szybko zetrzeć ani skurczyć w praniu. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)