Muzealny wielkoformatowy Kodak to idealne stanowisko komputerowe w stylu steampunk

Muzealny wielkoformatowy Kodak to idealne stanowisko komputerowe w stylu steampunk
Krzysztof Basel

14.02.2010 14:57, aktual.: 02.08.2022 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do czego może posłużyć zabytkowy wielkoformatowy aparat Kodaka? Trochę pieniędzy, sporo pracy i mnóstwo pasji wystarczy, aby przekształcić go w nowoczesne i wydajne stanowisko komputerowe w stylu steampunk. To trzeba zobaczyć.

Obraz

Inspiracją i podstawą tego steampunkowego stanowiska komputerowego jest zabytkowy wielkoformatowy aparat Century Semi-Centennial No.1 Portrait Studio (Eastman Kodak wyprodukowany w Rochester NY). Właściciel muzealnego urządzenia całkowicie go odrestaurował i przekształcił w nowoczesną stację roboczą do obróbki fotografii albo po prostu w zwykłe stanowisko komputerowe. Nie byle jakie, bo oparte na potężnym Maku Pro oraz monitorze Apple Cinema Display - oba zostały pomalowane na czarno. Właściciel nie podaje niestety dokładnych specyfikacji zestawu. Nie to jest tu jednak najważniejsze.

Obraz

Steampunkowy zestaw został odrestaurowany wyłącznie przy użyciu oryginalnych części oraz kilku dodatkowych elementów dostosowujących go do potrzeb stanowiska komputerowego - np. dwa zaokrąglone drewniane elementy na klawiaturę oraz myszkę. Stacja robocza nie jest tylko atrapą, ale całkiem nieźle przystosowanym stanowiskiem. Możemy dostosować pozycję i położenie monitora - przesunąć go w lewo/prawo, w górę/dół, a nawet do przodu i do tyłu. Cały zestaw z monitorem i blatem na klawiaturę posiada regulację wysokości w oparciu o dwie drewniane nogi. Nie zapominajmy, że to przecież stary aparat.

Obraz

W skład zestawu wchodzi też piękna steampunkowa klawiatura oraz zabytkowe odrestaurowane w Chicago krzesło. Niestety, ich właściciel wystawił na aukcji tylko sam stojak przerobiony z aparatu. Oferta sprzedaży nie obejmuje wymienionych elementów oraz komputera i monitora. Zabytkowy aparat Kodaka przerobiony na steampunkowe stanowisko komputerowe kosztuje na aukcji 5000 dolarów lub 7500 dolarów przez Kup Teraz. Jeśli będziecie zainteresowani kompletnym zestawem napiszcie do ich zakręconego właściciela, a na pewno się dogadacie.

Na koniec koniecznie odwiedźcie steampunkowy dom twórcy tego wyjątkowego projektu. Jego niesamowity zestaw to tylko mały element ogromnego domu wypełnionego steampunkowymi urządzeniami. To się nazywa pasja!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także