Na aparacie Zeiss ZX1 odpalisz Lightrooma. Oto, jak działa w praktyce

Na aparacie Zeiss ZX1 odpalisz Lightrooma. Oto, jak działa w praktyce30.12.2020 10:43
Na aparacie Zeiss ZX1 odpalisz Lightrooma. Oto, jak działa w praktyce

Zeiss ZX1 jest aparatem, który wzbudza kontrowersje od czasu pierwszej zapowiedzi. Bez wątpienia jest to propozycja skierowana do mobilnych twórców. Potwierdzeniem tej tezy jest choćby obsługa Lightrooma z poziomy aparatu. Zobaczcie sami.

Zeiss ZX1 nie jest i nie powinien być traktowany jako konwencjonalny aparat fotograficzny. Wyposażony w stałoogniskowe szkło 35 mm f/2 i pełnoklatkową matrycę, wydaje się być świetną propozycją dla fotografów ulicznych. Gdy dodamy do tego obsługę mobilnych programów do edycji oraz szeroką gamę możliwości udostępniania w mediach społecznościowych, otrzymujemy wysokiej klasy narzędzie pracy dla blogerów.

O ile określenie fotografia mobilna przeważnie odnosi się do smartfonów fotograficznych, ze względu na ich funkcje i przenośność, to Zeiss ZX1 zdecydowanie je przewyższa. Zamiast zastosowania w nim algorytmów fotografii obliczeniowej i sztucznej inteligencji, jakość obrazu opiera się na dużej matrycy i dobrym optycznie obiektywie Zeiss Distagon T*.

Here's what it's like to use Adobe Lightroom Mobile on the Zeiss ZX1

To, co Zeiss ZX1 zapożyczył od smartfonów, to duży dotykowy ekran, który odpowiada za obsługę większości funkcji oraz obsługę aplikacji mobilnych. Ekipa DPReview sprawdziła, czy realnie da się obrabiać zdjęcia na ekranie samego aparatu w Lightroomie. Patrząc na powyższy filmik – można i to bez problemu.

Zeiss ZX1 może mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Biorąc pod uwagę to, że twórcom udało się zaimplementować system obsługujący apki mobilne, prowadzi to do podejrzeń, a właściwie pobożnych życzeń. Marzeniem twórców mobilnych w takim aparacie byłoby na pewno podbicie jego możliwości algorytmami przetwarzania obrazu, jak te ze smartfonów. Wyobraźcie sobie dodatkowe odszumianie, tworzenie bezproblemowych panoram lub cyfrowe ulepszenie rozmycia tła. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas takie rzeczy będą na porządku dziennym.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)