Na Instagramie można zarobić!

Na Instagramie można zarobić!

Na Instagramie można zarobić!
Źródło zdjęć: © Montaż zdjęć Aarona Hueya i Arnolda Daniela
Piotr Kała
19.04.2014 07:21, aktualizacja: 26.07.2022 19:58

W ostatnim czasie co najmniej dwóch fotografów zarobiło ponad 10 tys. dol. na jednodniowej sprzedaży swoich zdjęć na Instagramie.

Pierwszym z nich był Arnold Daniel, który mając na koncie w banku 90 dol., w akcie desperacji wpadł na pomysł sprzedaży swoich zdjęć z Instagrama. Profil Arnolda, mieszkającego w Nowym Jorku fotografa, śledzi ponad 48 tys. osób, a jest na nim przeszło 1300 zdjęć. Jego fotografie przedstawiają różne oblicza i osobliwości życia w Big Apple.

Obraz
© © Arnold Daniel/Instagram

Arnold zamieścił na Instagramie post, w którym poinformował, że obchodzi właśnie 34. urodziny i tylko przez jeden dzień będzie sprzedawał wydruki swoich zdjęć za 150 dol. sztuka. Podał również, że nigdy więcej nie będzie sprzedawał swoich zdjęć tak tanio!

Obraz
© © Arnold Daniel/Instagram

Takie postawienie sprawy spowodowało spore poruszenie. Zainteresowanie przerosło jego oczekiwania: w ciągu 24 godzin trwania akcji sprzedażowej zgarnął ponad 15 tys. dol.

Profil Aarona Hueya śledzi na Instagramie ponad 160 tys. osób, a jego zdjęcia pochodzą z różnych zakątków świata, ponieważ fotografuje dla magazynu „National Geographic”. Początkowo chciał sprzedawać swoje prace w cenie 100 dol. za sztukę tylko przez 24 godziny, ale przedłużył „promocję” na stałe. W jego instagramowych zasobach znajduje się 307 fotografii, każda zakupiona odbitka ma być podpisana przez autora. W ciągu pierwszych 24 godzin zarobił 10 tys. dol.

Obraz
© © Aaron Huey/Instagram

Aaron nie był tak zdesperowany jak Arnold, którego do sprzedawania zdjęć zmusiła sytuacja życiowa. Akcja Aarona była podyktowana wyższymi celami. Oznajmił, że woli, żeby jego fotografie wisiały u ludzi w domach.

Obraz
© © Aaron Huey/Instagram

Podkreślił też, że jest pierwszym fotografem "National Geographic", który postanowił sprzedawać swoje odbitki na Instagramie, choć już od dłuższego czasu inni jego koledzy nosili się z takim zamiarem.

Obraz
© © Aaron Huey/Instagram

Po takich wynikach sprzedaży z pewnością panowie nie będą ostatnimi, którzy zdecydują się na taką akcję.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)