Na tych portretach psy są jak ich właściciele [inspiracje]

Na tych portretach psy są jak ich właściciele [inspiracje]

© Sebastian Magnani
© Sebastian Magnani
Krzysztof Basel
16.10.2012 18:53, aktualizacja: 16.10.2012 20:53

Jaki pies, taki pan - mówi się. Szwajcarski fotograf Sebastian Magnani wyjątkowo trafnie zobrazował te słowa na swoich fotografiach, które szybko stały się sławne na całym świecie.

Jaki pies, taki pan - mówi się. Szwajcarski fotograf Sebastian Magnani wyjątkowo trafnie zobrazował te słowa na swoich fotografiach, które szybko stały się sławne na całym świecie.

27-letni Sebastian Magnani wykonał swój czterozdjęciowy cykl fotografii w 2009 roku. Spontanicznie skrzyżował zdjęcie swojego psa... z portretem swojej dziewczyny. Ciekawy początek. Teraz autor argumentuje, że jego teściowa zawsze chciała mieć jedno zdjęcie, na którym znajdowałaby się jej córka i pies ;)

[solr id="fotoblogia-pl-57198" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://madmassa.fotoblogia.pl/2225,helmut-newton-mistrz-z-poczuciem-humoru" _mphoto="newton-57198-265x168-2ee71e96fe2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2262[/block]

Zdjęcia powstały w prowizorycznym studiu w piwnicy u mamy fotografa. Na obu zastosował podobne, proste oświetlenie oraz jednokolorowe tło bez faktury, co pomogło zminimalizować różnice w obu portretach. Później autor zmontował dwie fotografie w jedną.

Korzystałem z tabletu graficznego, a zdjęcie montowałem i obrabiałem w Photoshopie, stosując różne maski. Dostosowałem też kolor tła, no i zastosowałem kilka trików - komentuje [Sebastian Magnani](http://www.sebastianmagnani.ch/) w rozmowie z Katie Kindelan dziennikarką ABC News.

Teraz, po trzech latach, jego krótki cykl fotograficzny stał się słynny w Internecie, a fotografowie z całego świata zachwycają się pomysłem oraz świetnym wykonaniem.

Moje ulubione zdjęcie to pierwsze w serii, na którym widać psa z włosami blond - wabił się Taco. Lubię wyrazisty wygląd zdjęcia z tym szalonym psem. To po prostu fascynująca i naprawdę wyjątkowa osobowość - mówi Szwajcar.

Zdjęcia Magnaniego są kapitalne - bardzo dobre technicznie, proste, ponadczasowe. Zachwyca ich wyrazistość, jasny przekaz. Odbiorca od razu wie, o co w nich chodzi. Jedyne, co mogę zarzucić młodemu Szwajcarowi, to to, że... zdjęć w tym cyklu jest tak mało.

[solr id="fotoblogia-pl-56747" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2252,rzeczywistosc-jest-niesamowita" _mphoto="1024gxcloe-56747-235x168-318ccb9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2263[/block]

Więcej zdjęć Sebastiana Magnaniego możecie obejrzeć na jego stronie: www.sebastianmagnani.ch.

  • © Sebastian Magnani
  • © Sebastian Magnani
  • © Sebastian Magnani
  • © Sebastian Magnani
  • © Sebastian Magnani
[1/5] © Sebastian Magnani

Źródło: ABC NewsPetapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)