Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man

Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man

Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man
Źródło zdjęć: © © Jacqueline Wood / [Isntagram](https://www.instagram.com/jacquelinemwood_1/)
Marcin Watemborski
05.09.2017 11:04, aktualizacja: 05.09.2017 13:04

Festiwal Burning Man to wyjątkowe wydarzenie. Od 1986 roku na pustyni Black Rock w północnej Newadzie zbierają się miłośnicy muzyki i sztuki, by oddać się swoim pasjom. Jest to jedno z wydarzeń, podczas którego obowiązuje zakaz fotografowania. Jednak niektórzy dostali pozwolenia. Oto jak wyglądał festiwal w tym roku.

Festiwal Burning Man powstał w 1986 roku. Zaczęło się od tego, że dwóch przyjaciół podpaliło 2,5-metrową kukłę na plaży w San Francisco. Z czasem wydarzenie nabrało ogromnego rozgłosu i stało się miejscem wędrówek ludzi z całego świata. Oczywiście Burning Man rozrósł się, a obecnie postrzegany jest jako festiwal afirmacji życia.

Na tegoroczną edycję przyjechało około 70 tysięcy widzów, którzy wypełnili zimną pustynię różnego rodzaju dziełami sztuki – rzeźbami i budowlami, które były wyrazem ich artystycznych potrzeb. Najpiękniejszą kwestią dla wielu uczestników jest to, że wszystko jest chwilowe.

Na pustynię Black Rock wszystko przyjeżdża złożone i spakowane. Na czas festiwalu powstaje tam specyficzna wioska, która zawsze wygląda inaczej. Na koniec – nic po tym nie zostaje. Wszystkie budynki i ozdoby zostają zniszczone, a pustynia wraca do swojego surowego stanu – tak, jakby nigdy nic się tam nie wydarzyło.

Burning Man jest wydarzeniem określanym jako ”życie chwilą, nie przejmowanie się przeszłością i koncentrowanie się na tym, co tu i teraz”. Ta idea przyświeca każdemu z uczestników podczas wyprawy na festiwal po to, by wrócić później oczyszczonym z teraźniejszych problemów i świeżym do codziennego życia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)