Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna

Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna

Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna
Źródło zdjęć: © © NASA / [www.nasa.gov](https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasaimageshowsearthbetweentheringsofsaturn)
Marcin Watemborski
24.04.2017 10:55, aktualizacja: 24.04.2017 18:32

Agencja Kosmiczna NASA nie przestaje nas zaskakiwać. Widzieliśmy już zdjęcia naszej planety z różnych perspektyw oraz inne liczne ciała niebieskie, lecz nie spodziewaliśmy się, że zobaczymy ją w otoczeniu cudownych pierścieni Saturna.

Sonda kosmiczna Cassini zarejestrowała ten cudowny obraz 12 kwietnia 2017 roku. Odległość, która dzieliła statek od Ziemi, wynosiła 1,8 miliarda kilometrów. Na zdjęciu widzimy malutki, błyszczący punkt. To właśnie nasze miejsce we wszechświecie – planeta Ziemia.

Ziemia między pierścieniami Saturna.
Ziemia między pierścieniami Saturna.© © NASA / [www.nasa.gov](https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasaimageshowsearthbetweentheringsofsaturn)

Na powiększeniu poniżej możecie dojrzeć również jeszcze mniejszą kropeczką. To nasz naturalny satelita – Księżyc. Sonda Cassini niebawem wejdzie w atmosferę Saturna. Orbituje ona w jego okolicy od 2004 roku, a ostatnie 10 lat spędziła na zbieraniu licznych informacji na temat samej planety oraz jej satelitów. Lecz niestety – wszystko, co dobre szybko się kończy – w tym przypadku są to zapasy paliwa w sondzie.

Ziemia wraz z Księżycem, poniżej linii pierścienia Saturna.
Ziemia wraz z Księżycem, poniżej linii pierścienia Saturna.© © NASA / [www.nasa.gov](https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasaimageshowsearthbetweentheringsofsaturn)

Według NASA, zdjęcie zostało zrobione, gdy Saturn ustawił się względem Słońca tak, że to podkreślało kształt jego pierścieni. Aparat na pokładzie Cassini wykonał wiele różnych ujęć, które zostały połączone w interesujący obraz. Przypomina on bardziej futurystyczną, minimalistyczną grafikę niż prawdziwe zdjęcie, lecz jednak – udało się. Mamy fotografię Ziemi, ujętą z prawie dwóch miliardów kilometrów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie NASA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)