Nadav Kander otrzyma nagrodę za wybitny wkład w fotografię na SWPA 2019

Nadav Kander otrzyma nagrodę za wybitny wkład w fotografię na SWPA 2019

Nadav Kander otrzyma nagrodę za wybitny wkład w fotografię na SWPA 2019
Źródło zdjęć: © © Nadav Kander
Marcin Watemborski
06.03.2019 13:13, aktualizacja: 06.03.2019 14:13

17 kwietnia, podczas gali wręczenia nagród Sony World Photography Awards 2019, szczególne wyróżnienie trafi do Nadava Kandera. Szeroki wybór jego prac znajdzie się również na wystawie w londyńskim Somerset House.

Nadav Kander otrzyma nagrodę za wybitny wkład w fotografię i rozwój tego medium. Fotograf urodził się w 1961 roku i od ponad 30 lat wywiera wpływ na sztukę fotografowania. W swojej twórczości sięgał do najrozmaitszych dziedzin – portretu, zdjęć komercyjnych, krajobrazu. Jego prace wywołują w widzu poczucie wyciszenia i niepokoju jednocześnie.

Obraz
© © Nadav Kander
Nagroda za wybitny wkład w fotografię to dla mnie wielkie wyróżnienie. Oznacza ona, że jestem dla innych inspiracją, a trudno mi sobie wyobrazić większy komplement. Jestem zaszczycony, że dołączam do grona wcześniejszych laureatów tej nagrody, a jeśli rzeczywiście zainspirowałem kogoś do głębszych poszukiwań i bardziej autentycznej fotografii, to czuję się uhonorowany podwójnie. Chciałbym także podziękować firmie Sony i World Photography Organisation za tę wspaniałą platformę.

Nadav Kander pracuje i mieszka w Londynie. Jego prace zostały przedstawione na niemal 30 wystawach i znalazły się w aż 7 albumach. W 2015 roku Royal Photographic Society wręczyło mu nagrodę Honorary Fellowship Award. Zdjęcia Kandera są na stałe wyeksponowane w National Portrait Gallery (Londyn) oraz Museum of Contemporary Photography (Chicago).

Obraz
© © Nadav Kander
Nadav Kader to twórca wszechstronny, łączący siłę z delikatnością. Jego zdjęcia, często ukazujące dominację człowieka nad środowiskiem naturalnym, mają w sobie wielką moc. Jestem szczęśliwy, że World Photography Organisation może uhonorować tak wybitnego artystę i zaprezentować prace z całej jego kariery.

Najbardziej znanymi projektami Nadava Kandera są: cykl ”Yangtze – The Long River” (”Jangcy – długa rzeka”), ”Dust” (”Pył”), ”Bodies 6 Womem, 1 Man” (”6 ciał kobiecych, 1 męskie”) oraz ”Obama’s People” (”Ludzie Obamy”), czyli zlecenie od New York Times, w skład którego wchodzą aż 52 portrety. Fotograf stale pracuje nad serią ”Dark Line – The Thames Estuary”, czyli osobistą refleksją na temat delty Tamizy.

Obraz
© © Nadav Kander
Obraz
© © Nadav Kander

[h4][url=https://tech.wp.pl/pioro-cyfrowe-czego-o-nim-nie-wiedziales-6352258234996353a]Pióro cyfrowe – czego o nim nie wiedziałeś?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)