Nadchodzący iPhone może mieć 3 tylne aparaty

Nadchodzący iPhone może mieć 3 tylne aparaty

Nadchodzący iPhone może mieć 3 tylne aparaty
Marcin Watemborski
08.01.2019 09:29, aktualizacja: 26.07.2022 16:00

Apple może chcieć doścignąć firmę Huawei w pogoni za jakością obrazu oraz… ilością tylnych aparatów. Jak donosi Digit, na tyle iPhone’a, który może pojawić się jesienią tego roku, prawdopodobnie będą 3 aparaty.

Rok 2019 może być przełomem w jakości obrazu w iPhone’ach. Pierwszy raz podwójny aparat zobaczyliśmy w 2016 roku wraz z premierą iPhone 7 Plus. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa była zaawansowana symulacja głębi ostrości, do której już iPhone XR (2018) potrzebował tylko 1 aparatu.

W smartfonie androidowej konkurencji – Huawei Mate 20 Pro oraz Samsungu Galaxy A7 – z 2018 roku już pojawiły się 3 aparaty. Wychodzi na to, że firma z nagryzionym jabłkiem w logo się spóźni i to o ponad rok. W świecie nowych technologii to ogromna przepaść.

Według Digit, potrójny aparat będzie miał wystawać nieznacznie ponad płaszczyznę obudowy i być zamknięty w kwadratowym, zaokrąglonym segmencie. Mimo mojego osobistego zamiłowania do Apple i wzornictwa stosowanego przez firmę, na wizualizacjach wygląda to naprawdę słabo. Jestem ciekawy, jak będą trzymały się etui i jak szybko obiektywy oraz lampa błyskowa będą się rysowały lub tłukły. Tak, jasne – na pewno szkło będzie wysokiej jakości, ale nic nie jest niezniszczalne. Zwłaszcza, że pewnie tylny panel obudowy również będzie szklany, jak ma to miejsce od modelu iPhone 8.

Wizualizacja nowego iPhone pokazuje kwadratowy segment z 3 aparatami, lampą błyskową oraz mikrofonem na tyle.
Wizualizacja nowego iPhone pokazuje kwadratowy segment z 3 aparatami, lampą błyskową oraz mikrofonem na tyle.

Z drugiej zaś strony ciekawe jest ułożenie aparatów. Zobaczymy dwa w linii pionowej oraz jeden w połowie odległości między nimi, przesunięty na bok. Te pierwsze przypominają ułożenie z iPhone XS. Niedawno Bloomberg donosił, że Apple jest zainteresowane technologia kamer 3D produkowanych przez Sony. Być może 3 aparaty będą odpowiadały za budowanie mapy głębi i zaawansowane pomiary.

Wszystkiego dowiemy się już jesienią 2019 roku. Ciekawe, czy do tego czasu Nokia pokaże swojego smartfona z 5 aparatami.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)