Nago po Nowym Jorku - projekt fotograficzny

Nago po Nowym Jorku - projekt fotograficzny

fot. Erica Simone
fot. Erica Simone
Łukasz Łusiak
01.04.2011 18:01, aktualizacja: 01.08.2022 14:43

Mało jest rzeczy, które skutecznie przyciągają uwagę mieszkańców wielkich miast. A jednak, udało się to Erice Simone, która paraduje po Nowym Jorku zupełnie NAGO. Nie wierzycie?

Erica Simone to urodzona w Paryżu fotografka, która aktualnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Simone wpadła na pomysł stworzenia serii zdjęć (a w zasadzie autoportretów) przedstawiających jej codzienne życie w mieście. Nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest wtedy zupełnie naga. Erica jeździ autobusem, usuwa śnieg zimą, robi zakupy itp. Projekt nazwała się po prostu Nude in New York, czyli Nagość w Nowym Jorku.

Podczas jazdy autobusem ...
Podczas jazdy autobusem ...

Skąd taki odważny pomysł?

Myślałam o modzie i zastanawiałam się, co by się stało, gdybyśmy wszyscy byli nadzy. Bez ubrań, które mówią, kim jesteśmy, jaki jest nasz status, ile mamy pieniędzy. I tak wpadłam na pomysł stworzenia serii zdjęć nagich ludzi podczas wykonywania codziennych czynności.

Jej zdjęcia to autoportrety. Aby je stworzyć, używała statywu i zdalnego spustu migawki. Więcej zdjęć odważnej fotografki z Nowego Jorku znajdziecie na jej stronie internetowej. Tak przy okazji - ciekaw jestem Waszej reakcji na widok nagiej kobiety chodzącej sobie spokojnie po sklepie. Czy zachowalibyście się jak ten pan? ;)

Gdzie jest ten cukier ...?
Gdzie jest ten cukier ...?

Źródło: silberstudios.tv

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)