Nagranie 360 stopni z balonu meteorologicznego. Zdjęcia wykonano na wysokości 30,5 km

Nagranie 360 stopni z balonu meteorologicznego. Zdjęcia wykonano na wysokości 30,5 km

Nagranie 360 stopni z balonu meteorologicznego. Zdjęcia wykonano na wysokości 30,5 km
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz
21.12.2021 15:03, aktualizacja: 26.07.2022 14:14

Zdolności kamer sportowych są często większe, niż przewidywałby to ich producent. Zespół Insta360 we współpracy z New Make It postanowił przymocować jedną ze swoich kamer do balonu meteorologicznego. W ten sposób mogli sprawdzić, jak sprzęt będzie się sprawował na ogromnych wysokościach.

Zgodnie z informacjami DIY Photography, model, który został wykorzystany to Insta360 ONE X2. Sprzęt pozwala na nagrywanie filmów 360 stopni w jakości 5,7k. Co więcej, jest on prosty w obsłudze i zapewnia użytkownikowi szereg ułatwień, jak funkcja Horizon Lock, która gwarantuje, że nagrania zostaną automatycznie wypoziomowane do linii horyzontu.

Szczegóły techniczne

Aparat został przymocowany do kija do selfie, a ten za to umieszczono w balonie. Poza samą kamerą, balon meteorologiczny wyposażono w czujniki, trackery, rejestratory danych i kamery, pozwalające na zebranie szczegółowych danych. Sam balon był za to śledzony za pomocą sygnałów radiowych APRS i satelitarnego urządzenia śledzącego GPS.

Ostatecznie balon wzniósł się na wysokość ponad 100 tysięcy stóp, czyli około 30,5 km nad powierzchnią ziemi. Po osiągnięciu tego pułapu, balon pękł i opadł. Aby całość nie roztrzaskała się zaraz po upadku, całość zabezpieczał spadochron, który miał spowolnić jego opadanie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)