Nagrody dziennikarskie Pulitzera przyznane!

Kepifil

13.04.2008 20:20, aktual.: 02.08.2022 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogłoszono zwycięzców nagród Pulitzera. W kategorii fotografia prasowa (breaking news), zwyciężył Adrees Latif z Reutera za zdjęcie japońskiego operatora i fotografa śmiertelnie rannego podczas zamieszek w Myanmarze (Birma).

W kategorii fotografii reportażowej nagrodę zdobyła Pretson Gannaway za fotoreportaż "Remember me" przedstawiający historię śmiertelnie chorej kobiety i jej rodziny, która przygotowuje się do życia bez niej.

Szczerze mówiąc dużo osób zastanawia się co szczególnego jest w zdjęciu Adreesa Latifa. Czy gdyby nie wiedza, że bohater zdjęcia nie przeżył to zdjęcie dalej byłoby wyjątkowe? Według raportu opublikowanego przez organizację Reporterzy bez Granic (RSF) w 2007 roku zginęło 86 reporterów przede wszystkim w Iraku, Somalii i Pakistanie. Werdykt nie był dla mnie zaskoczeniem.

Nagroda Pulitzera corocznie przyznawana jest w kwietniu, przyznaje się ją w dziedzinie różnych gatunków dziennikarstwa, literatury, dramatu i muzyki. Zdobywcy nagrody są wybierani przez jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Kandydatów wybiera się jedynie spośród twórców amerykańskich. Nagrodę swojego imienia ufundował amerykański dziennikarz i wydawca węgierskiego pochodzenia, Joseph Pulitzer w roku 1917. Pierwsze nagrody rozdano 4 czerwca 1917 roku.

Źródło: www.pulitzer.org

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)