Najbardziej znany portret Alberta Einsteina sprzedany za grube pieniądze

Najbardziej znany portret Alberta Einsteina sprzedany za grube pieniądze
Źródło zdjęć: © © Artur Sasse
Marcin Watemborski

03.08.2017 11:53, aktual.: 26.07.2022 18:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdy zna podobiznę znanego fizyka, na której wystawia on język. Zdjęcie trafiło do popkultury i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych portretów Einsteina. Portret znalazł nowego nabywcę, który nie pożałował grosza.

Portret przedstawiający Alberta Einsteina – jednego z najwybitniejszych ludzi minionego wieku – z wystawionym językiem, to jedno z najszerzej rozpowszechnionych zdjęć tego człowieka. Sytuacja miała miejsce w 1951 roku podczas obchodów 72. urodzin fizyka. Jeśli zastanawiacie się, do kogo wystawił język naukowiec, rzućcie okiem na historię, którą opisał Michał Strączek.

Wyobraźcie sobie, że ten wesoły portret ostatnio został sprzedany za całkiem niezłą kasę. 27 lipca kupił go anonimowy kolekcjoner, płacąc aż 125 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje prawie 450 tysięcy złotych. W sumie to i tak niewiele w porównaniu z innymi, czasem absurdalnymi zdjęciami. W końcu mówimy tutaj o ikonicznym obrazie.

Ta fotografia wyraźnie pokazuje, jak bardzo Einstein nie lubił fotoreporterów. Wychodząc ze swojego przyjęcia urodzinowego, pokazał grupie facetów z aparatami język. Jeden z nich – Artur Sasse – był na tyle rozgarnięty, że udało mu się wcisnąć spust migawki. I tak, proszę państwa, wszystko się zaczęło. Przyznajcie się – na pewno widzieliście kogoś w takiej koszulce.

Obraz

Dom aukcyjny Nate D. Sanders z Los Angeles oczekiwał zysku wysokości 100 tysięcy dolarów za to zdjęcie. Nikt nie spodziewał się, że nagle pojawi się anonimowy kolekcjoner, który będzie w stanie zapłacić za odbitkę aż o 25 proc. więcej niż się spodziewano. Miejmy nadzieję, że zdjęcie znajdzie godne miejsce w domu nowego właściciela.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)