Najciekawsze kanały o fotografii na YouTube

Najciekawsze kanały o fotografii na YouTube

DigitalRevCom - Fragment
DigitalRevCom - Fragment
Jakub Kaźmierczyk
31.10.2011 13:30, aktualizacja: 01.08.2022 14:28

Często w poszukiwaniu informacji, inspiracji czy też czegokolwiek innego dotyczącego fotografii trafić można na YouTube, gdzie znajduje się mnóstwo różnych filmów. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiam kanały z tymi najciekawszymi.

Kiedy stałem przed wyborem aparatu czy obiektywu, chciałem zasięgnąć języka w jak największej liczbie źródeł, żeby podjąć najlepszą decyzję. Wtedy przeszukiwałem fora, różne strony internetowe, jak również właśnie YouTube czy Vimeo. Fora internetowe mają to do siebie, że na niektóre tematy wypowiadają się ludzie niemający zielonego pojęcia o danym sprzęcie. Dobrym przykładem jest dyskusja na jednym z forów na temat obiektywu Canona 85/1.2, gdzie głos zabierało wiele osób, które nigdy w życiu nie miały tego obiektywu w rękach. Jeśli się nie znajdzie wyczerpujących odpowiedzi, warto obejrzeć filmy przedstawiające dany produkt. Poniżej prezentuję subiektywne zestawienie kanałów przydatnych przy wyborze sprzętu oraz tych, z których można czerpać wiedzę o samym fotografowaniu.

To chyba mój ulubiony kanał. Sympatyczny mieszkaniec Dalekiego Wschodu pokazuje różne nowinki techniczne, testuje większość popularnych aparatów, a wszystko to z dużym poczuciem humoru. Między innymi właśnie dzięki niemu zdecydowałem się na 5, a nie 7D. Polecam!

DigitalRev TV - Camera Focus Test

Bardzo ciekawy, obszerny kanał traktujący głównie o fotografii studyjnej. Mnóstwo porad, wszystko opisane prostym językiem w bardzo przystępny sposób. Ambitne, a przede wszystkim bardzo pomocne.

Using ND Filters with Strobes: Ep 212: Digital Photography 1 on 1

Również interesujący kanał, w którym opisywane są konkretne fotografie i sposób ich wykonania. Najbardziej podoba mi się to, że twórcy nie korzystają z Hasselbladów i oświetlenia firmy Broncolor czy Profoto, a ich porady można wykorzystać w większości polskich domów. Tak więc - do dzieła!

Color Drop & Pour Photography Technique

Bardzo złożony kanał, gdzie sympatyczny pan w czymś na kształt studia radiowego mówi o różnych trikach w fotografii. Tu znajduje się zarówno trochę sesji zdjeciowych, jak i Photoshopa.

W tym kanale co tydzień dostać można całkiem solidną listę wskazówek. Twórca nie mówi, jak fotografować, ale podsuwa pomysły pozwalające robić to w prostszy sposób z wykorzystaniem zdolności manualnych. Pan już gościł u nas przy okazji zestawienia z poradnikami Do It Yourself.

DIY snoot from Strobist DVD "Lighting in Layers'

A Wy? Macie jakieś ulubione kanały, z których czerpiecie wiedzę na temat sprzętu i samej fotografii? Oczywiście, oprócz naszego kanału z poradami dotyczącymi Photoshopa i nie tylko :)!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)