Najdłuższy timelapse z kosmosu pokazuje aż 2 pełne okrążenia wokół Ziemi

Najdłuższy timelapse z kosmosu pokazuje aż 2 pełne okrążenia wokół Ziemi
Marcin Watemborski

28.11.2018 12:30, aktual.: 28.11.2018 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczerze uwielbiam filmy poklatkowe z kosmosu. Patrzenie na świat, widziany z kompletnie innej perspektywy bardzo pobudza moją wyobraźnię. Dzięki takim produkcjom możemy doświadczyć tego, czego większość z nas nie zobaczy na własne oczy. Europejska Agencja Kosmiczna ułatwia nam to takimi właśnie produkcjami.

20-lecie istnienia ESA, czyli Europejskiej Agencji Kosmicznej przyniosło nam, zwykłym ludziom, coś niesamowitego. Na stronie agencji został opublikowany film poklatkowy składający się łącznie z ponad 21 000 zdjęć. Zobaczymy na nim podróż dookoła Ziemi - i to dwukrotnie.

Space Station 20th: longest continuous timelapse from space

Za stworzenie timelapsa odpowiada Alexander Gerst, niemiecki astronauta pracujący dla ESA. Łącznie wykonał 21 375 zdjęć Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i złożył je w 15-minutowy film, który został przyspieszony ponad 12 razy. Podróż dookoła Ziemi zaczyna się od Tunezji, i prowadzi przez Pekin i Australię pokazując piękno naszej planety.

Nad niektórymi miastami można zobaczyć chmury, a nawet burze. Nad innymi widać fantastyczną grę świateł. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie dokładnie znajdowała się ISS, w górnym prawym rogu jest mapka, określająca lokalizację stacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)