Najdroższe zdjęcie w Polsce we Wrocławiu. Jest warte 5,8 mln złotych

Najdroższe zdjęcie w Polsce we Wrocławiu. Jest warte 5,8 mln złotych

Najdroższe zdjęcie w Polsce we Wrocławiu. Jest warte 5,8 mln złotych
Źródło zdjęć: © © Janusz Krzeszowski / [Instagram](https://www.instagram.com/jkrzeszovskiphotos/?hl=pl)
Marcin Watemborski
19.12.2019 13:25, aktualizacja: 26.07.2022 15:04

Filip Majchrowski, biznesmen z Wrocławia, kupił zdjęcie autorstwa Petera Lika, które jest warte 1,5 milionów dolarów, czyli w przybliżeniu 5,8 miliona złotych. Zdjęcie odsłonięto 19 grudnia 2019 roku na scenie teatru ATM na Bielanach Wrocławskich.

Zdjęcie, właściwie fotomontaż, Petera Lika trafiło na scenę teatru pod specjalnym nadzorem – musiało zostać przetransportowane zabezpieczonym transportem lotniczym. Zanim Filip Majchrowski mógł zobaczyć dzieło, które zakupił, trzeba było je delikatnie rozpakować. Drewniana skrzynia z plombami została odblokowana szlifierką kątową i przecinakami.

Na zdjęciu widzimy pełnię Księżyca nad górami Huang Shan. Według Lika takie zjawisko w takim miejscu jest bardzo rzadką sytuacją, więc zdjęcie samo w sobie już jest sporo warte. Na dodatek zostało wydrukowane na papierze z drobinami diamentów, dzięki czemu Księżyc mieni się przy ciemniejszym świetle.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Wraz ze zdjęciem, przyjechał certyfikat autentyczności. Drugi jest wtopiony na tył zdjęcia. Nie wiadomo jeszcze, czy fotografia będzie dostępna dla zwiedzających. Póki co Majchrowski chce nacieszyć się nowym nabytkiem. Biznesmen wspomina, że chce zjeździć ze zdjęciem całą Polskę, lecz jeszcze nie poda, dokąd ono trafi w pierwszej kolejności.

Historia tej transakcji zaczęła się tam naprawdę kiedy byłem w górach Huang Shan w Chinach. Zaraz potem pojechałem na Hawaje i tam miałem okazje zapoznać się z fotografiami Petera Lika. Jest to najbardziej znany fotograf dzisiejszych czasów, który sprzedaje swoje zdjęcia za rekordowe sumy.

Peter Lik jest autorem najdroższej fotografii świata. Sprzedał jedno ze swoich zdjęć za cenę 6,5 miliona dolarów, czyli blisko 25 milionów złotych. Dzieło Australijczyka jest zatytułowane ”Phantom” i przedstawia Kanion Antylopy w USA. Fotograf wykonał to zdjęcie, bo... po prostu kocha to miejsce. Zresztą jest ono bardzo popularne wśród fotografów krajobrazów. Niestety niedługo przestaną być organizowane wycieczki fotograficzne do tej części Arizony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)