Najdroższy sprzęt do fotografii na świecie. Ceny przyprawiają o ból głowy

Najdroższy sprzęt do fotografii na świecie. Ceny przyprawiają o ból głowy27.10.2021 08:05
Ceny sprzętu potrafią onieśmielić
Ceny sprzętu potrafią onieśmielić
Źródło zdjęć: © Pixabay

Nie ma na tym świecie fotografa, który nie marzyłby o najlepszym sprzęcie, jaki tylko jest dostępny. Kiedy jednak mowa o ponadprzeciętnej jakości, razem z nią idzie w parze nieprzeciętna cena. Niejednokrotnie taka, na którą prawie nikogo nie stać.

Serwis PetaPixel stworzył listę kilku najdroższych obiektywów na rynku, o których posiadaniu mógł marzyć każdy profesjonalny fotograf. Prezentowana lista nie pokazuje jednak sprzętu produkowanego w pojedynczych egzemplarzach, które można uzyskać tylko na specjalne zamówienie. Przedstawiona lista prezentuje tylko sprzęt, który każdy może zakupić, o ile ma tylko odpowiedni zasób gotówki. Postanowiliśmy skupić się na trzech najdroższych obiektywach i zobaczyć, czym się charakteryzują.

Horseman 23mm f/5.6 HR Digaron-S
Horseman 23mm f/5.6 HR Digaron-S

Horseman 23mm f/5.6 HR Digaron-S

Sprzęt dedykowany głównie fanom tej marki. Ze względu na zbyt szeroki kąt widzenia jest kompatybilny tylko z kilkoma kamerami Horseman — SWD Pro, SWD II Pro, SW612D i wykonywaną na zamówienie Axella SX-Wide View. Ten obiektyw wielkoformatowy wyposażony został w standardową migawkę Copal #0.

Obiektyw kosztuje 15620 dolarów, czyli, w przeliczeniu na naszą walutę, trochę ponad 62 tysiące złotych.

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR w/ 1.25 Teleconverter
Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR w/ 1.25 Teleconverter

Teleobiektyw Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR w/ 1.25

Nikkor 800 mm jest pierwszą soczewką firmy, poza zastosowaniami medycznymi i mikroskopowymi, w której zastosowano elementy fluorytowe w konstrukcji optycznej. Nie znajdziemy w nim znanej z innych obiektywów Nikona standardowej, mechanicznej przysłony. Zamiast tego posiada elektromagnetyczny mechanizm membrany, pozwalający na sterowanie elektroniczne.

Jak można się domyślić, cena tego obiektywu nie jest niska. Obecnie internet wycenia sprzęt na 16,295 dolarów, czyli około 64 tysięcy złotych.

Sigma APO 200-500mm f/2.8 with 2x Teleconverter
Sigma APO 200-500mm f/2.8 with 2x Teleconverter

Teleobiektyw Sigma APO 200-500mm f/2.8 with 2x

Jak zauważa PetaPixel, od premiery tego obiektywu minęło już dziesięć lat, ale nadal utrzymuje się na pozycji najdroższego obiektywu na świecie. Obiektyw jest pierwszym na świecie ultra-teleobiektywem zmiennoogniskowym, wyposażonym we wbudowany panel LCD, który wyświetla aktualną odległość ustawiania ostrości i zoom. Całość zaś jest zasilana przez wewnętrzny akumulator.

Cena tego niesamowitego obiektywu wynosi 25,999 dolarów, czyli około 103 tysiące złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)