Najdziwniejsze zdjęcia Polaków w mediach społecznościowych. Z tego śmieje się świat

Najdziwniejsze zdjęcia Polaków w mediach społecznościowych. Z tego śmieje się świat

Znaczenie religii w Polsce jest jednym z aspektów niezrozumiałych dla państw Zachodu.
Znaczenie religii w Polsce jest jednym z aspektów niezrozumiałych dla państw Zachodu.
Źródło zdjęć: © Facebook
Marcin Watemborski
15.06.2023 10:07

Polska to piękny kraj, który ma mnóstwo zalet, jak choćby doskonała kuchnia tradycyjna, krajobrazy czy zróżnicowana lokalna kultura, która jest pełna wszelakich kolorów i obrzędów. Musimy jednak przyznać, że nasza prezentacja na świecie odbiega od Zachodu, co często dostrzegają mieszkańcy innych krajów. Jednym z powodów są nasze media społecznościowe.

Mimo tego, że Polska leży w Europie Środkowej, wiele państw Zachodu uważa nas za bliższych wschodniej kulturze. Zapewne ma na to wpływ historia naszego kraju oraz długotrwała zależność od ZSRR, która odcisnęła na Polsce piętno. Współcześnie mieszkańcy innych krajów wyrabiają sobie o Polakach opinię na podstawie tego, jak nas widzą na emigracji oraz na bazie mediów społecznościowych.

Zdjęcia w social mediach Polaków nierzadko pozostawiają wiele do życzenia. Na Facebooku powstał profil, którego nazwa w tłumaczeniu brzmi "Zdjęcia z polskich profili". Znajdziemy tam zbiór przeróżnych kadrów z Facebooka czy Instagrama, które pokazują nas w niekoniecznie dobrym świetle. Zdjęcia można potraktować jako pastisz na nasze społeczeństwo, ponieważ wybrane kadry w większości są po prostu prześmiewcze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Standardowy widok Polaka za granicą wiąże się z wódką, pierogami, przekleństwami i lenistwem (lub kombinowaniem), co wywodzi się z czasów fali emigracji, która ruszyła po II wojnie światowej, później kolejnej podczas PRL-u oraz tej po przemianach politycznych w latach 90. Polacy sami często śmiali się z "pracy na zmywaku w Wielkiej Brytanii" lub "truskawek w Holandii". Czy jest się czego wstydzić? Nie, bo przecież takie sytuacje nie dotyczą tylko naszego narodu. Czy można to poprawić? Zapewne tak, chociaż to musi być działanie długofalowe.

Odchodząc jednak od tego, jak prezentujemy się do dziś w innych krajach, rzućmy okiem na zdjęcia Polaków w mediach społecznościowych. Zapewne wiele z nich wywoła uśmiech na waszych twarzach, a przez inne kącik ust ironicznie zadrży.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)