Najgorsze zdjęcia rodzinne w historii. Dlaczego ktoś je w ogóle zrobił?

Najgorsze zdjęcia rodzinne w historii. Dlaczego ktoś je w ogóle zrobił?
Marcin Watemborski

04.02.2022 10:53, aktual.: 26.07.2022 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internet jest pełny dziwnych zdjęć. Są jednak ich szczególne kategorie, które sprawiają, że zadajemy sobie pytanie, dlaczego te fotografie powstały. Jasne, że ludzie chcą mieć pamiątki, ale niektóre z nich bywają naprawdę niezrozumiałe. Rozsiądźcie się wygodnie, bo przed wami potężna dawka niepokojących obrazów.

Mike Bender jest miłośnikiem przedziwnych obrazów. Jest jednym z założycieli instagramowego konta @awkwardfamilyphotos, które ma ponad 1 milion obserwujących. Jak wskazuje anglojęzyczna nazwa, konto jest pełne niezręcznych zdjęć rodzinnych. Kiedy na nie patrzymy, uczucie zaniepokojenia przychodzi nadzwyczaj szybko.

W związku ze zbliżającymi się walentynkami, czyli świętem zakochanych, Mike oraz jego znajomi zebrali dodatkowe siły i szukają kolejnych kadrów, by uzupełnić internetowe zbiory niezręcznych zdjęć. Określenie tych dziwnych zdjęć mianem abstrakcji, to zdecydowanie za mało.

Mike wspomina, że kolekcjonowanie niezręcznych zdjęć zaczęło się w jego przypadku od jego własnej rodziny. Gdy odwiedzał swoich najbliższych, zobaczył, że na ścianie pojawiło się zdjęcie z jego dzieciństwa, które było po prostu złe. Bender porównał je z pamiątkowymi fotografiami swoich znajomych i okazało się, że praktycznie każdy w swoich zbiorach rodzinnych takie zdjęcia ma.

Nie trzeba było długo czekać, aż Mike zaczął publikować w mediach społecznościowych wspomniane kadry. Bardzo szybko zdobył uznanie internatuów, którzy podsyłali mi kolejne materiały. Większość z tych zdjęć powoduje uśmiech na twarzy – czasem rozbawienia, a czasem zażenowania.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także