Na tych zdjęciach jest ta sama osoba. Obróbka poszła zdecydowanie za daleko

Na tych zdjęciach jest ta sama osoba. Obróbka poszła zdecydowanie za daleko
Marcin Watemborski

09.05.2022 12:24, aktual.: 26.07.2022 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W internecie każdy może być tym, kim zechce i wyglądać jak tylko mu się wymarzy. Często jednak za retusz zdjęć biorą się amatorzy i aż nie chce się wierzyć, że nie zauważają tego, jak źle to poszło. Nie wierzycie? Przygotujcie się na dawkę ekstremalnie źle przerobionych zdjęć.

Social media kłamią, a na Instagrame każdy wygląda jak milion dolarów. Kłamstwo goni kłamstwo, ale czasem nie trzeba być specjalistą od obróbki zdjęć, by zorientować się, że coś poszło bardzo źle. Sztuka retuszu nie jest domeną każdego użytkownika mediów społecznościowych, a to najlepsze przykłady potwierdzające tę teorię.

Zdjęcia, które widzicie pochodzą z podstrony na popularnym forum internetowym Reddit o nazwie "Instagram Reality", czyli "Rzeczywistość Instagrama". Zobaczymy tu nie tylko influencerów, ale również zwykłym użytkowników platformy, którzy chcieli oszukać prawdziwy świat i pokazali, jak chcieliby wyglądać.

Obraz

Wiele zmian widocznych tutaj to naprawdę ekstremalne przypadki. To już nie tylko walące się ściany lub zakrzywione linie proste, ale absolutne zmiany twarz. Jeśli myślicie, że retusz skóry to maksimum możliwości, to jesteście w błędzie. Tych osób po prostu nie da się poznać.

Wielokrotnie pokazywaliśmy wam zdjęcia celebrytów jak i influencerów publikowane w socialu i zostawione z prawdziwym wizerunkiem. Kiedyś wyglądanie jak z żurnala było jedynie domeną ludzi znanych lub tych naprawdę znających się na edycji zdjęć. Dzisiaj dzięki inteligentnym filtrom w smartfonie i fotografii obliczeniowej, każdy może niemal dowolnie zmienić swój wygląd. Przykładem doskonałości sztucznej inteligencji w kwestii obróbki obrazu prezentowaliśmy w osobnym artykule.

Więcej absurdalnych retuszy znajdziecie na Reddicie.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)