Najlepsze miejsca do fotografowania nad morzem. Gdzie się wybrać?

Najlepsze miejsca do fotografowania nad morzem. Gdzie się wybrać?

Najlepsze miejsca do fotografowania nad morzem. Gdzie się wybrać?
Najlepsze miejsca do fotografowania nad morzem. Gdzie się wybrać?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
04.10.2022 07:36

Czas wolny nad Bałtykiem to piękne, czyste plaże, liczne atrakcje, a także mnóstwo wspomnieć. Nie od dziś wiadomo, że te najlepsze chwile, dobrze jest uwiecznić na fotografiach. Oto najlepsze miejsca do fotografowania nad polskim morzem!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Polacy kochają Bałtyk z wielu powodów. Kilometry pięknych plaż, wspaniałe zabytki i prawdopodobnie najpiękniejsze wschody i zachody słońca, które przez pasjonatów, jak i amatorów fotografowania są uwieczniane na niezwykłych zdjęciach. 

Warto zaznaczyć, że fotografowanie to z jednej strony pasja, a z drugiej strony - sztuka. Znaleźć odpowiedni moment i miejsce nie jest tak łatwo - czasami warto jest poczekać na ten odpowiedni moment. Zdarzają się również spontaniczne zdjęcia, które mogą okazać się prawdziwym dziełem sztuki. Podkreślić należy, że nad Bałtykiem jest do wyboru naprawdę wiele wspaniałych miejsc, które można uwiecznić np. podczas relaksacyjnego noclegu nad morzem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przygotować się do fotografowania nad morzem?

Niezależnie od tego, czy wykonuje się fotografowanie profesjonalnym sprzętem, czy też zwykłym telefonem, zasady wykonanie tych najlepszych ujęć, są praktycznie takie same dla każdego.

W słoneczne dni należy unikać fotografowania pod słońce. Warto jest również wybrać takie miejsce, które będzie atrakcyjne wizualnie. Tak naprawdę, praktycznie każda nadbałtycka plaża wygląda podobnie, ale może być jeden, decydujący element, który sprawi, że wykonane zdjęcie będzie prawdziwym dziełem sztuki.

Do wykonania dobrej fotografii nad morzem, np. jeśli turyści zdecydują się na domki w Chłopach, tak naprawdę nie trzeba profesjonalnego sprzętu. Wystarczy dobre oko i telefon ze średniej półki cenowej, który posiada w miarę dobry aparat. A, że dysponuje nim niemal każdy, to nie będzie najmniejszego problemu, by uwiecznić najpiękniejsze nadmorskie krajobrazy na wspaniałych fotografiach. 

Każda chwila podczas wyjazdu, czy spaceru brzegiem morza, jest dobra, by wykonać naprawdę udaną nadmorską fotografię. Z efektów wykonanych zdjęć powinien być zadowolony każdy miłośnik fotografowania.

Które miejsca nad morzem warto jest wybrać na fotografowanie?

Przeglądając media społecznościowe, warto podkreślić, że wśród zdjęć, które najczęściej wykonują turyści są przede wszystkim krajobrazy morza, plaże, mewy na brzegu, czy elementy infrastruktury nadmorskiej - np. molo. Są też statki, znajdujące się w nadmorskich portach.

Jest jednak kilka takich miejsc nad polskim morzem, które sprawią, że każda fotografia na pewno będzie wyjątkowa. Na pewno do takiej kategorii można zaliczyć:

  • klif w Chłapowie - umożliwia wykonanie fotografii morza z odpowiedniej wysokości - tę opcję wybiera każdy, kto chce uchwycić piękny nadmorski krajobraz;
  • Trzęsacz - zdjęcia z tej miejscowości można znaleźć niemal wszędzie; elementem charakterystycznym są tu ruiny kościoła, znajdujące się na samym skraju wysokiego klifu;
  • molo w Gdyni-Orłowie - idealne miejsce dla fotografów, którzy chcą połączyć panoramę morza z elementem infrastruktury, jaką jest molo; bardzo ładnie prezentuje się tu również plaża i pobliski klif;
  • Wyspa Sobieszewska w Gdańsku - w pełni różnorodne miejsce, które oprócz pięknych, nadmorskich krajobrazów, umożliwia fotografowanie przyrody i ptaków;
  • oprócz nadmorskich krajobrazów, dobrze jest uwiecznić również to, co poza nim - tu idealnie sprawdzą się przede wszystkim atrakcje i zabytki Trójmiasta, z Gdańskiem w roli głównej;
  • latarnia morska w Rozewiu - to punkt widokowy, z którego można wykonać piękną fotografię najbliższej okolicy i rzecz jasna - Morza Bałtyckiego;
  • taras widokowy w Rewalu - znajdujący się na wysokim, klifowym wybrzeżu, jako część promenady przy ulicy Klifowej. To świetne miejsce do obserwacji Bałtyku i plaży. Szczególnie piękne są tu wschody i zachody słońca.
  • molo w Kołobrzegu - umożliwiające wejście aż na 220 metrów w głąb morza.

Podczas planowania urlopu nad morzem, dobrze jest wybrać odpowiednie miejsce noclegowe, w którym będzie można bezpiecznie przechować swój sprzęt do fotografowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)