Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci

Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci03.09.2014 13:11
Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci
Krzysztof Basel

Przejrzeliśmy zakamarki Internetu, aby wybrać najciekawsze i najlepiej wykonane efektowne film poklatkowe, czyli hyperlapse. Który z nich jest najlepszy? Oceńcie sami!

Wszyscy na Fotoblogii uwielbiamy film poklatkowe o czym mogliście się wielokrotnie przekonać. Do niedawna wydawało nam się, że w tej technice nie można stworzyć nic specjalnie nowego i odkrywczego. Na szczęście myliliśmy się.

Od kilku miesięcy w Sieci coraz bardziej popularne stają się filmy poklatkowe typu hyperlapse. To do tego stopnia popularna technika, że nawet twórcy aplikacji Instagram stworzyli niedawno specjalną aplikację do nagrywania własnych hyperlapsów smartfonami.

Jak podaje Wikipedia, termin hyperlapse wymyślił amerykański filmowiec Dan Eckert. Inne określenia tej metody to walklapse, spacelapse, motion timelapse czy moving timelapse. To nazwa metody tworzenia zdjęć i specjalnego montażu z elementami filmów. Podczas nagrywania aparat cały czas się porusza rejestrując kolejne zdjęcia, a nie stoi w miejscu, jak w klasycznym filmie poklatkowym.

Postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych, najbardziej dopracowanych i zachwycających filmów poklatkowych typu hyperlapse, jakie udało nam się odnaleźć w Sieci. Aby ułatwić Wam odbiór oraz nie spowalniać komputerów podzieliliśmy materiał na dwie część: filmy prezentujące miasta oraz naturalne krajobrazy. Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie kolejnych materiałów, które możemy dokładać do tego zestawiania lub stworzyć kolejne. Miłego oglądania!

Barcelona GO!

Rob Whitworth nakręcił 2-minutowy spacer po całej Barcelonie, który pozostawia odbiorcę z rozdziawioną buzią. Nie takie rzeczy w internecie się widziało, rzekną sceptycy. A jednak! Rob nakręcił Barcelona GO! w samozwańczej technice flow-motion, czyli bardzo krótko i bardzo szybko.

Tajemnicy Korei Północnej

"Enter Pyongyang" to najnowsza produkcja Roba Whitwortha, który tym razem współpracował z JT Singhem. Panowie stworzyli kapitalny film poklatkowy w technice flow-motion hyperlapse. Pyongyang to jedno z najmniej znanych na świecie dużych miast. Miasto to było przez lata niedostępne, wręcz zamknięte dla przybyszów z innych krajów. Ostatnio sytuacja nieco się zmienia - w dużej mierze dzięki fotografii mobilnej. Szacuje się, że metropolię odwiedza 4000-6000 turystów zagranicy rocznie. To nie za dużo, ale włodarze stolicy pozwalają na coraz więcej.

"Lake of Dreams"

Fotograf Roy Two Thousand (Roy dwa tysiące) oraz August Winkelman i Connor McNeill stworzyli naprawdę niezwykłe dzieło. Ich "Lake of Dreams" to nie tylko zwykły film poklatkowy czy hyperlapse. To kompletny materiał w którym połączony tysiące zdjęć, fragmenty filmu w zwolnionym tempie oraz muzykę, którą specjalnie przygotował Anthony Mogli Maureal (bębny oraz perkusjonalia). Pokazano tu ludzi i krajobrazy, dzień i noc, tęcze i gwiazdy. Całość jest wyprodukowana z pomysłem od początku do końca oraz świetnie dopracowana i zgrana z muzyką.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)