Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia

Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia

Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Krzysztof Basel
02.04.2010 14:06, aktualizacja: 01.08.2022 15:24

Przed nami weekend, zapowiada się piękna wiosenna pogoda. To świetny czas na fotografowanie. Zanim jednak sięgniecie po aparat polecamy kilka najbardziej interesujących poradników fotograficznych mijającego tygodnia. Zobaczmy, jak fotografować ćmy nocą w terenie, dym w dzień w domu albo jak skutecznie wykorzystać funkcję akcji w Photoshopie.

Każdy obiektyw oferuje różną ostrość fotografii na różnych ustawieniach przysłony. Każde szkło posiada tzw. "sweet spot", czyli ustawienie, na którym uzyskamy najlepszą jakość i ostrość zdjęć. Fotograf Steve Richardson opowiada, jak je znaleźć.

Po co i przede wszystkim jak fotografować ćmy nocą? Do rozwiązania tego problemu może na posłużyć długi czas naświetlania. Polecam kreatywny sposób na nocne zdjęcia.

Helen Bradley pokazuje, jak skutecznie wykorzystywać "akcje" w Photoshopie. Zobaczcie, jak samemu je stworzyć, gdzie znaleźć gotowe ustawiania w Sieci i jak je zastosować w PSie.

Interesujący poradnik pokazujący efektywne wykorzystanie krzywych tonalnych (Tone Curve)

Fotograf Eric Doggett pokazuje 4 szybkie kroki, jak wykonać świetne zdjęcie do swojego profilu w Internecie. Mało osób zwraca na to uwagę tworząc swoje avatary w Sieci, ale dobre zdjęcie jest bardzo ważne. Warto o nie zadbać.

Jak sfotografować nieuchwytny dym? Amar Ramesh zdradza na łamach Digital Photography School podstawy techniki fotografowania dymu - pokazuje, jak się przygotować, jaki jest do tego potrzebny sprzęt i jak go ustawić, na koniec jak obrobić nasze zdjęcia. Świetny poradnik.

W fotografowaniu przyrody nie liczą się tylko długie obiektywy, dobry kamuflaż i niezłe światło. Żeby zrobić kreatywne, świeże zdjęcie trzeba uchwycić intrygujący moment. Jak się do tego przygotować?

Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło - czas zacząć podróże! Zanim jednak założycie plecak i trekkingowe buty przeczytajcie 10 rad dla fotografów w podróży.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)