Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia - odcinek #2 marzec

Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia - odcinek #2 marzec

Aquatopiary, fot. Photojojo
Aquatopiary, fot. Photojojo
Krzysztof Basel
09.04.2010 11:54, aktualizacja: 01.08.2022 15:24

Czy znacie technikę o nazwie "Aquatopiary"? To prosta metoda pozwalająca na fotografowanie ukształtowanych figur wodnych. Skoro już o wodzie mówimy - zbliża się lato, a to najlepsza pora, aby spróbować fotografowania w wodzie. A może wolicie uchwycić piękną mgłę o świcie? To tylko niektóre z tematów najciekawszych poradników fotograficznych tygodnia.

Obraz

Photojojo zawsze ma świetne pomysły! Tym razem chłopaki przedstawiają prostą, ale bardzo efektowną metodę na fotografowanie wodnych figur. Genialne!

Obraz

Christina N Dickson pokazuje kilka podstawowych informacji o fotografowaniu tzw. "główek".

Obraz

"Na jachcie, w łodzi, szalupie, kajaku ? na morzu, jeziorze i rzece w wilgotnym lesie równikowym ? poruszasz się w najbardziej niekorzystnym dla sprzętu fotograficznego środowisku, w wodzie." - tym razem c0ś z polskiego podwórka. Piotr Trybalski, znany podróżnik, fotograf radzi, jak fotografować w wodzie.

Obraz

Digital Photography School przedstawia 10 przydatnych rad dotyczących tworzenia portretów

Obraz

PopPhoto to uznany magazyn o fotogafii, który zawsze przygotowuje też świetne poradniki. Tym razem redaktorzy pokazują, jak własnoręcznie stworzyć v-card, czyli blendę do odbijania światła w swoim domowym studiu. Bardzo przydatny poradnik.

Obraz

Co fotograf może robić, kiedy na dworze leje deszcze, oprócz czytania Fotoblogii ;) ?  Oto 5 ciekawych propozycji.

ŚwiatObrazu nie słynie z pisania poradników, ale czasem zaprezentuje coś ciekawego. A Fotoblogia zawsze docenia interesujące teksty o fotografii po polsku. Jest ich przecież tak mało.

Photoshop to już codzienność dla fotografa. Czas nauczyć się wykorzystywać jego bogate funkcje. Po przeczytaniu tego poradnika będziecie wiedzieć prawie wszystko o klonowaniu.


Przeczytałeś lub napisałeś ciekawy poradnik o fotografowaniu czy obróbce zdjęć? Daj nam znać! Chętnie umieścimy link do niego w naszym cyklu prezentującym najciekawsze poradniki tygodnia. Na linki czekamy na Facebooku lub w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)