Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia

Najlepsze poradniki fotograficzne tygodnia

Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Krzysztof Basel
21.05.2010 15:35, aktualizacja: 01.08.2022 15:19

Po małej przerwie wracamy do przeglądu najlepszych poradników fotograficznych tygodnia. Zobaczmy, jak samemu własny obiektyw, zdalny nadajnik do Nikona czy jak lepiej fotografować grupowe portrety.

Obraz

Nadajnik Nikona do bezprzewodowego sterowania aparatem to wydatek ok 2500 zł. W tym poradniku dowiecie się, jak samemu stworzyć podobne urządzenie za ok 750 zł.

Obraz

Krótki, ale interesujący poradnik podsumowujący i opisujące 3 najpopularniejsze metody na fotografowanie przy długich czasach naświetlania.

Firmy takie, jak Canon, Nikon, Carl Zeiss, Leica czy Pentax usilnie starają się, aby stworzyć coraz to lepsze obiektywy - pozbawione wad optycznych i oferujące ostry obraz. Niektórzy jednak uwielbiają nieostre zdjęcia kiepskiej jakości. Jeśli jesteś jednym/jedną z nich zobacz, jak samemu wykonać w pełni niedoskonały obiektyw.

Obraz

Tworzenie grupowych portretów nie jest łatwe. Współpracując z nami blog Beyond Megapixels przygotował kilka skutecznych rad, jak wykonać solidne zdjęcie grupowe.

Obraz

Jesteśmy zwolennikami prostych rozwiązań w fotografii. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z reklamowym fotografowaniem małych przedmiotów zerknij koniecznie na ten poradnik, a dowiesz się jak samemu za małe pieniądze stworzyć niezły statyw oraz tło.

Obraz

Ostatni odcinek cyklu ?Jak to działa?? w serwisie Szeroki kadr jest poświęcony aparatom kompaktowym, czyli najpopularniejszym obecnie aparatom fotograficznym, oferowanym przez każdego bez wyjątku producenta. Kompakty cechuje ogromna rozpiętość możliwości, jakości zdjęć, jakości wykonania oraz możliwości multimedialnych. Nie będzie chyba dużo przesady w stwierdzeniu, że to właśnie aparaty kompaktowe spopularyzowały fotografię cyfrową. I nawet obecnie, gdy lustrzanki cyfrowe są zdecydowanie w natarciu, kompakty na rynku mają się zupełnie dobrze. Warto też zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat kompakty wyższej klasy mocno ewoluowały ? od niezgrabnych plastikowych korpusów aż do eleganckich, dyskretnych aluminiowych arcydzieł mechaniki precyzyjnej.

Obraz

Interesujący wideo-poradnik dotyczący wykorzystania jednej z ważnych funkcji w Adobe Camera RAW - The Detail Tool.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)