Najlepsze poradniki tygodnia - część 3. marzec

Co tydzień w Internecie pojawia się mnóstwo interesujących poradników fotograficznych. Również w tym tygodniu postaraliśmy się wybrać dla Was najlepsze z nich. Tym razem wiele tematów poświęconych jest oświetleniu i lampom błyskowym. Dowiecie się też, jak efektywnie wstawiać znaki wodne na swoje fotografie czy jak myśleć kreatywnie w trakcie fotografowania. Oto co tygodniowa porcja fotograficznej wiedzy na weekend.

Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Fot. Tiago R?beiro / Flickr
Krzysztof Basel

Szeroki Kadr to interesujące przedsięwzięcie firmy Nikon. Na portalu znajdziecie wiele dobrze napisanych i ilustrowanych poradników fotograficznych. Najnowszy odcinek serii "Jak to działa" dotyczy lamp błyskowych. Jeśli jeszcze nie fotografowałeś lub dopiero zaczynasz korzystać z flasha koniecznie zajrzyj na Szeroki Kadr.

Obraz

Znany blog Digital Photography School przedstawia ciekawą serię o fotografowaniu dzieci. Każdy fotograf, który zetkną się z dzieciakami wie, jak trudno jest je dobrze uchwycić na zdjęciach. Być może niektóre z rad Elizabeth Halford Wam się przydadzą. Mi się przydały. W tytule podajemy link do konkretnego artykułu, ale warto przejrzeć dział poradników, gdzie znajdziecie więcej tekstów z tej serii.

Obraz

Rozejrzyj się! Dookoła Ciebie są świetne źródła światła, w sam raz do zdjęć.

Obraz

W cyklu "Kreatywne myślenie" o swoich sekretach na kreatywność w fotografii opowiada fotograf z Nowego Jorku Paul Mobley.

Prawie 9 minut całkiem ciekawego wideo-poradnika z radami dotyczącymi fotografowania piłkarzy.

W Sieci znajdziecie wiele poradników, jak samemu zbudować nakładkę na flash. Ten wydaje się być jednym z prostszych.

Obraz

Zwykłe, plastikowe pudełko może posłużyć do wiele celów, nawet w fotografii. Dobry pomysł, trochę majsterkowania i zamieni się w stojak na lampy błyskowe.

Nie spodziewałem się, że uchwycenie tak pięknych efektów jest tak proste. Jon Beard tłumaczy w wideo-poradniku, jak fotografować rozbite żarówki i uzyskać interesujące zdjęcia podczas ich przepalania.

Jedną z wad Lightrooma 2 był brak możliwości wstawiania znaków wodnych. Twórcy aplikacji zadbali, aby w wersji 3 taka funkcja już sie znalazła. Helen Bradley tłumaczy, jak oznaczać swoje fotografie znakiem wodnym.

Z kolei inny gościnny bloger Digital Photography School - David Spickett - pokazuje w poradniku, jak zautomatyzować wstawianie znaku wodnego w Photoshopie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)