Najlepsze zdjęcia Drogi Mlecznej tego roku. Fotografowie pokazali, na co ich stać

Najlepsze zdjęcia Drogi Mlecznej tego roku. Fotografowie pokazali, na co ich stać

Najlepsze zdjęcia Drogi Mlecznej tego roku. Fotografowie pokazali, na co ich stać
Źródło zdjęć: © © Constantine Themelis
Marcin Watemborski
26.05.2021 11:50, aktualizacja: 26.05.2021 13:51

Każdego roku, gdy robi się trochę cieplej, astrofotografowie wychodzą, by robić zdjęcia nocnego nieba. Mogą się oni wykazać w wielu konkursach, m.in. w Milky Way Photographer of the Year. Jury przekazało swoja selekcję najlepszych kadrów Drogi Mlecznej tego roku.

Gwiazdy pociągają ludzi od zawsze. Patrzenie w nocne niebo jest niesamowicie kojące, lecz nasze oczy nie są w stanie dostrzec wszystkich jego tajemnic. Aparaty to już inna bajka. Dzięki współczesnej technologii astrofotografia rozwija się bardzo szybko, co widać po tych zdjęciach Drogi Mlecznej.

Założyciele strony internetowej Capture the Atlas od lat organizują konkurs na najlepsze i najbardziej kreatywne zdjęcia gwiazd widzianych z powierzchni Ziemi. Po to, by zaszczepić swoją pasję w innych dzielą się kadrami, które zyskały ich uznanie.

Obraz
© © Antonio Solano

Dan Zafra co roku przegląda tysiące doskonałych fotografii nocnego nieba. Nie interesują go przy tym znane nazwiska artystów, ale przede wszystkim talent pokazany na zdjęciach oraz ciekawe lokalizacji, w których zostały wykonane.

Te spokojne kadry przypominają nam, że oprócz naszej planety, są we wszechświecie inne ciała niebieskie. Łuk Drogi Mlecznej wygląda zjawiskowo – bez względu na to, skąd uda się go ująć. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, rzućcie okiem na stronę internetową organizatorów konkursu.

Obraz
© © Victor Lima
Obraz
© © Stefano Pellegrini
Obraz
© © Spencer Welling
Obraz
© © Pablo Ruiz
Obraz
© © Mohammad Hayati
Obraz
© © Jose Luis Cantabrana
Obraz
© © Daniel Thomas Gum
Obraz
© © Bryony Richards
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)