Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019

Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019

Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019
Źródło zdjęć: © © Alessandro Cantarelli / I miejsce / [Our World in Focus](https://ourworldinfocus.com/)
Marcin Watemborski
18.02.2020 11:02, aktualizacja: 18.02.2020 12:02

Konkurs Landscape Photo od the Year gromadzi selekcję doskonałych zdjęć przyrody z całego świata. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajął Alessandro Catarelli, prezentując krajobraz norweskiego pasma górskiego na wyspie Senja w postaci panoramy 360-stopni.

Organizatorem konkursu Landscape Photo of the Year 2019 jest Our World in Focus. Zgłoszenia do wzięcia udziału we współzawodnictwie są częściowo bezpłatne, lecz za inne trzeba uiścić niewielką opłatę. Mimo tego, nagrody są warte zachodu.

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięli udział fotografowie z 45 krajów, pokazując najpiękniejsze krajobrazy, jakie udało im się ująć. Wiele z nich wygląda niemalże jak kadry z filmów fantasy – piękne światło i natura grają tam, jak trzeba. Jury z Ianem Plantem na czele wybrało zdjęcie Alessandro Cantarelliego na najlepszy kadr całego konkursu.

Zwycięzca wykonał panoramę 360-stopni podczas swoich odwiedzin na norweskiej wyspie Senja. Widać na niej górę Segla, która wzbogaca jeden z najpiękniejszych widoków w obrębie całego koła podbiegunowego. Podczas wyprawy Alessandro towarzyszyli fotografowie: Max Rice oraz Daniel Kordan.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Jurorzy są zachwyceni dynamiczną kompozycją zdjęcia, doskonałymi kolorami oraz umiejętnością obserwacji światła przez fotografa. Ian Plant zwrócił uwagę na umiejscowienie słońca, które leniwie przesuwa się tuż nad horyzontem norweskiego fiordu oraz na postać w samym centrum kadru, będącą według niego wisienką na torcie.

Drugie miejsce trafiło do Josepha Dondelingera za krajobraz kalifornijskiego zachodu słońca na półwyspie Pacifica. Na trzecim miejscu podium stanął Peter Coskun, który zaprezentował bardzo żywy kolorystycznie krajobraz w okolicach kanionu Columbia River Gorge.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)