Najlepsze zdjęcia o tematyce biologicznej pokazują, że nauka też może być sztuką

Niedługo, bo już 15 marca, poznamy zwycięzców konkursu na gali w centrum Wellcome Trust. Wszystkie zdjęcia zostaną zebrane i ruszą na trasę po całym świecie. Jurorami w tym współzawodnictwie są eksperci z dziedzin medycyny oraz nauk o komunikowaniu. Koncentrują się oni na wyborze prac prezentujących najwyższy poziom techniczny oraz najlepszy związek z nauką.
Niedługo, bo już 15 marca, poznamy zwycięzców konkursu na gali w centrum Wellcome Trust. Wszystkie zdjęcia zostaną zebrane i ruszą na trasę po całym świecie. Jurorami w tym współzawodnictwie są eksperci z dziedzin medycyny oraz nauk o komunikowaniu. Koncentrują się oni na wyborze prac prezentujących najwyższy poziom techniczny oraz najlepszy związek z nauką.
Źródło zdjęć: © © Macroscopic Solutions / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Marcin Watemborski

13.03.2017 10:05, aktual.: 13.03.2017 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs „Wellcome Image Awards" koncentruje się na świecie nauki. Od 20 lat te nagrody przyznawane są fotografom, którzy dokumentują nauki przyrodnicze w artystyczny sposób. Poświęćcie chwilę i zobaczcie, jak piękny jest świat biologii.

Interesującym jest to, że wśród zgłoszonych prac nie zobaczymy samych zdjęć, lecz również trójwymiarowe grafiki, przedstawiające interesujące zagadnienia, jak na przykład render oka świni, siatkówkę oka myszy. Wszystkie dzieła charakteryzują się niesamowitymi walorami artystycznymi oraz naukowymi. Nie tylko zobaczymy prace piękne i kolorowe, ale również bogate w wiele informacji.
Interesującym jest to, że wśród zgłoszonych prac nie zobaczymy samych zdjęć, lecz również trójwymiarowe grafiki, przedstawiające interesujące zagadnienia, jak na przykład render oka świni, siatkówkę oka myszy. Wszystkie dzieła charakteryzują się niesamowitymi walorami artystycznymi oraz naukowymi. Nie tylko zobaczymy prace piękne i kolorowe, ale również bogate w wiele informacji.© © Peter M Maloca / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Konkurs ma na celu udowodnienie, że świat nauki oraz świat sztuki mają wspólne mianowniki i przenikają się w wielu kwestiach. Kompozycja wielu naturalnych elementów występujących w naturze jest esencją tego, co nazywamy sztuką abstrakcyjną.
Konkurs ma na celu udowodnienie, że świat nauki oraz świat sztuki mają wspólne mianowniki i przenikają się w wielu kwestiach. Kompozycja wielu naturalnych elementów występujących w naturze jest esencją tego, co nazywamy sztuką abstrakcyjną.© © Cambridge University Hospitals NHS FT. / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Czekamy z niecierpliwością na oficjalne ogłoszenie wyników, a tymczasem prezentujemy Wam zdjęcia, które przypadły nam do gustu. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.
Czekamy z niecierpliwością na oficjalne ogłoszenie wyników, a tymczasem prezentujemy Wam zdjęcia, które przypadły nam do gustu. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.© © David Linstead / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © João Conde, Nuria Oliva and Natalie Artzi, Massachusetts Institute of Technology / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Iris Lee, Massachusetts Institute of Technology / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Ezequiel Miron / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Gabriel Galea, UCL / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Gabriel Luna, Neuroscience Research Institute, University of California, Santa Barbara / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Suchita Nadkarni / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Scott Echols / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Eric Clarke, Richard Arnett, Jane Burns / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Michael Northrop / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Obraz
© © Scott Birch / [www.wellcomeimageawards.org](http://www.wellcomeimageawards.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)