Najlepsze zdjęcia podróżnicze 2019 roku według National Geographic

Najlepsze zdjęcia podróżnicze 2019 roku według National Geographic
Źródło zdjęć: © © Weimin Chu / Fotograf Roku / I miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)
Marcin Watemborski

01.07.2019 08:58, aktual.: 01.07.2019 10:58

Redakcja Nat Geo co roku wybiera najlepsze zdjęcia podróżnicze w konkursie National Geographic Travel Photographer of the Year. Zaszczytny tytuł trafił do Weimin Chu wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 7500 dolarów. Zobaczcie zwycięskie zdjęcie oraz inne, wyróżnione przez jury.

Zdjęcie autorstwa Weimin Chu prezentuje piękno grenlandzkiej wioski Upernavik. Oprócz zdobycia tytułu Fotografa Roku, zapewniło ono autorowi również zwycięstwo w kategorii ”Miasta”. Ta rybacka wioska znajduje się na małej wysepce we zachodniej części Grenlandii.

Charakterystyczne kolorowe domki ukazują to, czym zajmują się mieszkańcy: czerwone to sklepy, niebieskie to domy rybaków. To rozwiązanie jest niezwykle przydatne, gdy dachy i ulice są zasypane śniegiem. Kadr pochodzi z osobistego materiału fotografa, podczas którego spędził 3 miesiące na terenie mroźnej Grenlandii.

Obraz
© © Jassen Todorov / II miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)

Drugie miejsce w tej samej kategorii trafiło do Jassena Todorova, a trzecie do Sandipani Chattopadhyay.

Obraz
© © Sandipani Chattopadhyay / III miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)

Kategoria ”Natura” okazała się szczęśliwa dla Tamary Balzquez Haik za malowniczy portret sępa w locie. Zostało ono wykonane w parku narodowym Monfrague w Hiszpanii. Drugie miejsce zajął Danny Spekowski za kadr ogromnej fali, chwilę przed jej załamaniem. Trzecie zaś to zdjęcie autorstwa Scotta Portelliego przedstawiające delfina, wypuszczającego bąbelki powietrza.

Obraz
© © Tamara Balzquez Haik / I miejsce w kat. Natura / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)

Ostatnia z głównych kategorii to ”Ludzie”. Na najwyższy miejscu podium stanął Huaifeng Li, który sfotografował aktorki przygotowujące się do odegrania swoich ról podczas wieczornej opery w chińskim regionie Licheng. Yoshiki Fujiwara uplasował się tuż za nim, prezentując kadr z Hongkongu, na którym starszy człowiek ćwiczył tai chi. Trzecie miejsce trafiło do Jose Antonio Zamory za bardzo malarskie zdjęcie, na którym widać jeźdźców na koniach, podświetlonych przez ogień.

Obraz
© © Scott Portelli / III miejsce w kat. Natura / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie National Geographic.

Obraz
© © Huaifeng Li / I miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © Yoshiki Fujiwara / II miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © Jose Antonio Zamora / III miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](https://www.nationalgeographic.com/travel/contests/travelphotocontest2019/gallery/winnersall/1/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)