Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year

Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year

Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year
Źródło zdjęć: © © Alber Ceolan / Fotograf Roku / [IGPOTY](https://igpoty.com/)
Justyna Kocur-Czarny
11.02.2020 13:35, aktualizacja: 11.02.2020 14:35

International Garden Photographer of the Year to międzynarodowy konkurs skierowany do fotografów specjalizujących się w zdjęciach przyrody. Ogrody, rośliny i kwiaty to motywy przewodnie tej botaniczno-fotograficznej rywalizacji.

Od makro po krajobrazy - w galerii finalistów znajdziemy cały przekrój przyrodniczych ujęć. Konkurs, organizowany od 2007 roku przyciąga pasjonatów przyrody z całego świata. Początkowo skierowany był wyłącznie do członków stowarzyszenia Professional Garden Photographers Association, ale szybko zyskał popularność i przerodził w międzynarodowe współzawodnictwo.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Albert Ceolan. Laureat tytułu Fotograf Roku sfotografował skutki huraganu Vaia, który nawiedził północne Włochy. Udokumentował scenę, która nie tylko pokazuje skalę zniszczeń, ale jest jednocześnie świetnie skomponowana. Zdjęcie pokazuje z jednej strony zniszczone drzewa, jak i te, które przetrwały. Fotografia została również najwyżej oceniona w kategorii "Rośliny i Planeta". Wyodrębnienie jej ma na celu uwrażliwienie twórców na współczesne problemy zmian klimatu.

Obraz
© © Jacky Parker / 1 miejsce w kat. Piękne ogrody / [IGPOTY](https://igpoty.com/)

Konkurs organizowany jest przez Mirror Plate Media Ltd. przy współpracy z Royal Botanic Gardens z Kew w Londynie. Nagroda główna dla najlepszego zdjęcia wynosi 5 tysięcy funtów (około 25 tysięcy złotych), a dla autora najlepszego portfolio 2 tysiące funtów (około 10 tysięcy złotych). Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody w wysokości 250 funtów (około 1260 złotych).

Nagrody przyznawane są w 9 głównych kategoriach, w tym między innymi "Piękno roślin", "Piękne ogrody" czy "Abstrakcyjne widoki". Ponadto kilka zdjęć można zgłosić w czterech specjalnych kategoriach czy wziąć udział w rozdaniu nagród specjalnych, takich jak np. "Uchwycone w Kew". Udział w konkursie kosztuje 12 funtów za 4 zdjęcia lub 25 funtów za portfolio składające się z 6 zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]

Pełną galerię zdjęć zwycięzców możecie obejrzeć na stronie organizatora. Zdjęcia do kolejnej edycji będzie można zgłaszać do października 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)