Najlepsze zdjęcia sportowe ostatnich 25 lat. Wyczucie chwili robi wrażenie!

Najlepsze zdjęcia sportowe ostatnich 25 lat. Wyczucie chwili robi wrażenie!
Źródło zdjęć: © © Mark Pain / 2010 / Medal brązowy
Marcin Watemborski

07.06.2021 11:12, aktual.: 07.06.2021 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego World Sports Photography Awards była kompletnie inna. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, uczestnicy mogli zgłaszać zdjęcia ze swojego archiwum. Zobaczymy na nich legendy, jak: Usain Bolt, Lionel Messi, Tiger Woods czy Conor McGregor.

World Sports Photography Awards 2021 to dopiero druga edycja tego konkursu, ale spokojnie – poziom był wysoki. Tym bardziej, że fotografowie pokazywali swoje najlepsze kadry z ostatnich 25 lat, a nie jedynie roku. Powodem decyzji organizatorów jest wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i przestój w branży sportowej.

Uczestnicy mogli zgłosić aż 20 zdjęć – bez względu na to, czy są profesjonalistami, zapalonymi amatorami, wolnymi strzelcami czy członkami agencji. Jeden z twórców konkursu Adam Whiter mówi o współzawodnictwie fotograficznym, jak o sportowym – szuka w nim emocji, lekkości i niezłomności ducha.

Obraz
© © James Gourlay / 2017 / Medal złoty

W konkursie wyróżniane są 3 miejsca, a fotografowie dostają "medale": Złoty, Srebrny oraz Brązowy. Oprócz najlepszych prac przedstawiamy wam kilka, które niestety nie załapały się na podium, lecz warto się in przyjrzeć. Więcej informacji o konkursie i kolejne zdjęcia znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © Cameron Spencer / 2016 / Medal srebrny
Obraz
© © Yip Lampson Karmin / 2020
Obraz
© © Marc Aspland / 2019
Obraz
© © Bob Martin / 2004
Obraz
© © Richard Pelham / 2019
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)